Wpis z mikrobloga

super, to idż zagłosuj na którąś partię z pierwszego posta.


@uzytkownik4: No pewnie tak zrobię, skoro wymieniłeś tam wszystkie partie nie będące Konfederacją. ¯\_(ツ)_/¯
Może jeszcze jakiś czarny koń zbierze podpisy, ale to wątpliwe.
  • Odpowiedz
@lewoprawo: na pewno jakaś nieznana partia, która ma identyczne poglądy jak twoje, w ostatniej chwili złoży podpisy.
W opisie nie są 'wymienione wszystkie partie poza Konfederacją', tylko partie, które od lat uzyskują ponad 5% głosów i na których 'głosowanie na zmianę' (raz na tą, raz na tą) nie przynosi pożądanych efektów [logika typowe polaczka: 4 lata temu glosowałem na tamtych - to teraz na tych, może coś się zmieni] i tak
  • Odpowiedz
@uzytkownik4: Problem w tym, że nie istnieje w Polsce partia, która miałaby poglądy przynajmniej zbliżone do moich (wolność zarówno gospodarcza, jak i obyczajowa). Więc pozostaje mi wybierać między jedną wolnością (Konfederacja), a drugą (Lewica), partiami z którymi niezbyt mi po drodze.
  • Odpowiedz
@uzytkownik4: jaka pokręcona logika. Głosowanie przeciwko PISowi (na partie które realnie mają szanse wejść do sejmu) jest o wiele lepsze niż nie głosowanie w ogóle. Przeciwko pis nie oznacza na PO. A Tusk aktualnie nie startuje fanatyku, więc o czym w ogóle mowa?
  • Odpowiedz
@uzytkownik4: nie mam zamiaru tutaj tego zdradzać. I tak wiem że postkomunistyczny beton będzie rządził przez długi czas, ale może małymi kroczkami uda się to zmienić. A jeżeli pis zdobędzie większość to znacząco się to wydłuży.
  • Odpowiedz