D7 - FINAŁY #lacunafutbolowo #lacunafabularnieczarnolisto - zbiorczy tag do czarnolistowania
---------------------------------------------------

Przenieśmy się na najpierw na stadion, gdzie swój mecz będą rozgrywały drużyny, które całkiem niedawno musiały przełknąć gorzki smak porażki.

Na murawę wyszły zawodnicy Festung Breslau i Dzieci z Bullerbyn. Do pamiątkowego zdjęcia "Wrocławiacy" wyszli w gustownych hełmach, które przed pierwszym gwizdkiem arbiter główny tego spotkania nakazał ściągnąć. Ruszyli! Dzieci z Bullerbyn przygotowane były na taktykę "bunkra", którą od fazy pucharowej stosował trener von Niehoff. Zastępujący go dzisiaj Hermann von Bibenstein starał się realizować te same założenia taktyczne z bardzo dobrym skutkiem. Ataki Dzieci z Bullerbyn nie były w stanie nawet na chwilę zagrozić żelaznej defensywie ekipy z Wrocławia. Mimo ciągłych ataków pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Publiczność stojąca głównie za Dziećmi z Bullerbyn nie ustawała w dopingowaniu swoich faworytów.

Druga połowa to pokaz indolencji obu drużyn, najwyraźniej mocno zmęczonych trwającym turniejem. Niedokładne wrocławskie wybicia, zbyt długie bombelkowe wrzutki i mnóstwo niepotrzebnych fauli, za które sędzia pokazał łącznie pięć żółtych kartek. O drugiej połowie tego meczu najlepiej w ogóle zapomnieć. Do rozstrzygnięcia tego spotkania potrzebna była dogrywka!

W pierwszej jej części Festung Breslau postawił na posiadanie piłki. Trójka piłkarzy z przodu usiłowała przedzierać się na tereny przeciwnika, ale gdy tylko następowała strata piłki, dziesięciu "Wrocławiaków" jednocześnie, jak naoliwiona, sprawna niemiecka maszyna powracała na swoje pozycje. Niepotrzebny faul na jednym z "Bombelków" zaowocował rzutem wolnym tuż przed polem karnym. Była to pierwsza prawdziwa okazja w meczu dla Dzieci z Bullerbyn. Brajanek ustawił piłkę i palcem w powietrzu narysował liczbę pięćset. Następnie wykonał wrzutkę w pole karne, piłka spadła na głowę Alanka, a pół stadionu oszalało. Gol dla Dzieci z Bullerbyn! Sędzia odgwizdał koniec pierwszej części dogrywki.

W drugiej "Bombelki" zostały zepchnięte do głębokiej defensywy. Festing Breslau wyprowadzało ataki cały czas pilnując obronnych szyków, przez co kontratak z zaskoczenia nie miał miejsca bytu. "Wrocławiaki" mimo stwarzania dogodnych sytuacji, nie potrafili wykończyć żadnej akcji. Desperacja drużyny rosła z minuty na minutę. W końcu czas dogrywki upłynął, sędzia odgwizdał koniec meczu, a Dzieci z Bullerbyn zdobyły zaszczytne 3. miejsce w Turnieju o Puchar Wysokiej Rangi!

* * *

Na ten mecz czekali wszyscy. Trzydzieści innych drużyn mogło tylko pomarzyć o tym, aby znaleźć się tu, gdzie stoi teraz UKS Batory VI i Technokratyczna Drużyna Piłkarska. Obie drużyny są niezwykle zmotywowane, aby odnieść sukces w ostatecznym pojedynku. Gwizdek sędziego i rozpoczynamy ostatni mecz w turnieju!

UKS Batory VI nie marnował czasu i od początku mocno naciskał "Technokratów" na ich połowie. Zaskakująco szybko "Stefany" znalazły lukę w obronie przeciwników, którą napastnik UKSu wykorzystał na strzał z dystansu. Bramkarz nie miał szans na obronę tego strzału. Siedzący na trybunach Radosław Rzeźnikiewicz krzyknął jedynie "O żesz #!$%@?". Cały stadion z wyjątkiem dwóch sektorów zamarł. UKS Batory VI od 15. minuty prowadził 1:0! Bramka uskrzydliła "Stefanów", którzy prawie do końca pierwszej połowie kontynuowali ataki na zaskoczonych "Technokratów". Do przerwy wynik meczu pozostawał ten sam.

Druga połowa spotkania miała zupełnie inne oblicze. Nie wiadomo, co trener Technokratycznej Drużyny Piłkarskiej przekazał swoim zawodnikom, ale musiał to być dobry stuff. UKS Batory VI został zepchnięty do głębokiej defensywy, a wszystkie kontrataki gasił na środku boiska stoper "Technokratów". Minuty jednak upływały, a wynik pozostawał ten sam. W końcu w 80. minucie "Technokraci" wywalczyli rzut wolny. Po doskonałym dośrodkowaniu piłka spadła pod nogi napastnika, który mocnym uderzeniem z bliska pokonał przewróconego bramkarza! Stadion oszalał, ale co uważniejsi widzowie szybko zaprzestali celebracji, bowiem sędzia główny zasygnalizował faul na bramkarzu. Gol nie został uznany. Widzowie na stadionie wpadli we wściekłość. Na bocznej linii zaczęły lądować plastikowe kubki z roztworem piwa w wodzie.

W doliczonym czasie gry UKS Batory VI popełnił kolejny raz błąd w obronie i kolejny niebezpieczny rzut wolny stał się faktem. Na pole karne "Stefanów" przybył nawet bramkarz "Technokratów", chcąc zwiększyć przewagę swoich kolegów w polu karnym przeciwnika. Dośrodkowanie zostało jednak wybite głową przez jednego z obrońców Batorego, która to główka została przejęta przez rozgrywającego "Stefanów". Ten, niewiele się zastanawiając, oddał potężny strzał w kierunku pustej bramki rywala. Trafił! Cóż to był za strzał! Sędzia po tej akcji zakończył spotkanie, a zwycięzcą meczu i całego turnieju został UKS Batory VI!

Po meczu obie drużyny pogratulowały sobie wzajemnie osiągnięcia, a szczęśliwe "Stefany" wzniosły ponad głowę przechodni Puchar Wysokiej Rangi.

* * *

W tym turnieju wszystko zostało już rozstrzygnięte, ale być może to nie koniec emocji piłkarskich! Trenerzy i widzowie mają okazję zabrać głos na temat zakończonych zmagań, a Wasze zdanie może mieć wpływ na kształt przyszłych rozgrywek. Przed Wami w ankiecie 12 pytań zamkniętych + miejsce na dodatkowe uwagi.

-------------------------------------------------------------

@achtunki @Akumulat @Anagama @Askaukalis @BetonowyBrodaczBezAfro @Ermine @Ex2light @gasior22 @Gregua @Kiciupiciu @Kolorowy_jelonek @Korbuzz @Krasik01 @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @Lisaros @Matei123 @Miloszun @Onde @pan_kleks8 @pocotosienoginoco @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Stah-Schek @Waspin @William_Adama @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

W tym linku znajdziecie ankietę, w której pytam Was o obecne i przyszłe rozgrywki na tagu #lacunafutbolowo. Jeżeli odpowiesz przecząco na 5. pytanie, możesz pominąć odpowiedzi na pozostałe pytania. Wasze opinie zbieram do 2.09 do godziny 20:00

#lacunafabularnieczarnolisto
Pobierz lacuna - D7 - FINAŁY #lacunafutbolowo #lacunafabularnieczarnolisto - zbiorczy tag do ...