Wpis z mikrobloga

Wiecie co podoba mi się w przemowie prezydenta Niemiec?

Nie mówi że na Polskę, na swoich sąsiadów napadli naziści albo "tamci, źli ludzie", gość wyszedł na środek i mówi że na Polskę napadli jego rodacy, Niemcy, jego Państwo.
Nie ucieka do jakiegoś zakłamania historii że naziści to nie Niemcy. Mówi prosto z mostu. Że trzeba o tym mówić i nigdy tego nie zapomną.
Trzeba mieć jaja żeby tak mówić i widocznie Frank-Walter Steinmeier je ma.
Brawo.
#polska #2wojnaswiatowa #ciekawostki
SpiderFYM - Wiecie co podoba mi się w przemowie prezydenta Niemiec?

Nie mówi że na...

źródło: comment_nSlZ2kNcpnoLhIE9GcNFXkoFzUm5c3sj.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
przecież to standard. Historia o złych nazistach z kosmosu, to narracja prawaków którzy swoją wiedzę o świecie czerpią tylko z prawicowych mediów.


@wodzik: Tak. tak i dlatego ZDF de facto państwowy dalej nie chce wykonać wyroku.
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: każdy normalny Niemiec i niemiecki polityk mówi że to Niemcy są odpowiedzialni za II ws., wczoraj publikowałem tu list od biskupów ewangelickich do polskich gdzie było to samo. Bajka o tym, że zmienia się historie to polska narracja mająca wprowadzać chaos, dezinformacje i szczuc jednych na drugich.
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: Wiecie co podoba mi się w wykopkach? Że się dali zmanipulować, że świat chce wybielić Niemców używając słowa Naziści xD
Od dziecka w każdym filmie, w każdej książce widziałem jak używa się tych słów zamiennie, ale wykopki jak pelikany dały sobie wmówić kolejny spisek.
  • Odpowiedz
Ale mimo wszystko chwalą adolfa za to, że przywrócił potęgę niemiec.

@Niukron: mieszkam w Niemczech pięć lat i nigdy nie spotkałem się z taką opinią czy nawet sugestią. Wręcz przeciwnie. Nikt nie mówi o żadnej potędze, ale milionach zabitych (w tym 9 mln Niemców).
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: Wiecie co podoba mi się w wykopkach? Że się dali zmanipulować, że świat chce wybielić Niemców używając słowa Naziści xD
Od dziecka w każdym filmie, w każdej książce widziałem jak używa się tych słów zamiennie, ale wykopki jak pelikany dały sobie wmówić kolejny spisek.

@Murasame: Dokładnie, poza tym nazistami byli tez ludzie innych narodowosci ale lepiej powtarzac, ze heheh Narod nazistów z Nazilandii przylecial i podbił Niemców
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: mój mąż Niemiec trochę się dziwi, że co roku 1 września Niemcy proszą Polskę o wybaczenie. Stwierdziłam, że przez następne 300 lat Niemcy muszą prosić o wybaczenie i jak tak dalej będzie głupio gadał to nie dostanie obiadu. Podziałało, bo dzisiaj rolady.
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: jednocześnie powiedział, że Niemcy po tym czego dokonali w II WŚ nie mogą myśleć o sobie, że są lepsi od innych. Czyt.: generalnie to jesteśmy lepsi, ale po tym co zrobiliśmy nie powinniśmy tak myśleć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@SpiderFYM: Tak to wygląda jak urojenia wykopków spotykają się z rzeczywistością. Niemcy nigdy się swoich win nie wypierali i Steinmeier nic w tym temacie nie zmienia xD
  • Odpowiedz