Wpis z mikrobloga

Wiecie co podoba mi się w przemowie prezydenta Niemiec?

Nie mówi że na Polskę, na swoich sąsiadów napadli naziści albo "tamci, źli ludzie", gość wyszedł na środek i mówi że na Polskę napadli jego rodacy, Niemcy, jego Państwo.
Nie ucieka do jakiegoś zakłamania historii że naziści to nie Niemcy. Mówi prosto z mostu. Że trzeba o tym mówić i nigdy tego nie zapomną.
Trzeba mieć jaja żeby tak mówić i widocznie Frank-Walter Steinmeier je ma.
Brawo.
#polska #2wojnaswiatowa #ciekawostki
SpiderFYM - Wiecie co podoba mi się w przemowie prezydenta Niemiec?

Nie mówi że na...

źródło: comment_nSlZ2kNcpnoLhIE9GcNFXkoFzUm5c3sj.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
60 groszy czy jak?


@Shatter: nope, po prostu uważam że w obecnych czasach mało kto mówi prawdę, raczej próuje ją trochę zmieniać pod swój kraj.
Poza tym tak ja jak pisze @djtartini1:

W grach, filmach są naziści, a nie niemcy- taka politpoprawność.
  • Odpowiedz
60 groszy czy jak? Chwalisz gościa za to że nie kłamie?


@Shatter: Szczerze? Porównując z polskim rządem to owszem, jest to jak najbardziej dobry powód i fakt godny odnotowania – jak widać da się nie okłamywać ludzi (PiS kłamie w kontrolowanych przez siebie, oficjalnych kanałach informacyjnych nawet w kwestiach, które każdy może zweryfikować w 15 sekund, a złapani za rękę mówią po prostu, że kiedyś "za peło" ktoś tam kłamał
  • Odpowiedz
@vind: co? XD w wojsku było dobre kilka milionów Niemców, większość narodu korzystała na okupacji, z robotników przymusowych grabieży itd
A zakładając ze ma on 60 kilka lat to jego dziadkowie sto procent w wojnie brali udział i pewnie jeszcze skorzystali. To jak potraktowano Niemców po 2 wojnie to największa niesprawiedliwość jaką zrobił świat
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: mam przyjaciół z Niemiec i z wieloma rozmawiałem, nie spotkałem żadnego, który by się wypierał zbrodni swojego kraju i jest im za to strasznie wstyd, co mnie osobiście trochę żenuje jak mnie zaczynają przepraszać za wyczyny swoich przodków, bo ani ja nie doznałem krzywd z racji 28 lvl, ani oni w podobnym wieku nie mogą odpowiadać za winy poprzednich pokoleń nawet jeżeli w prostej linii byliby potomkami Hitlera
  • Odpowiedz
Tezy z wykopu rzadko wytrzymuja w konfrontacji z rzeczywistoscia. Ale czego sie spodziewac, jak wiekszosc tych wysrywow pisza Seby ze wsi pod Radomiem, ktore Niemcy znaja z TVP, wykopu albo w skrajnych najambitniejszych przypadkach z wyjazdow na szparagi.
  • Odpowiedz
@Niukron

myślę, że w początkowych latach jego panowania zrobił dużo dla swojego kraju i dlatego każdy niemiec ma do niego jakąś skrytą sympatię.


Ty tak na poważnie? Znam Niemców, przyjaźnię się z wieloma Niemcami. Proszę nie mów takich rzeczy o tych ludziach, a na pewno nie generalizuj mówiąc "każdy Niemiec", bo niewielu zapewne takich jest, a ubliżasz całemu narodowi. BTW. Jak strasznie ten kraj wyglądał przed panowaniem Hitlera? Chyba zdajesz sobie
  • Odpowiedz