Wpis z mikrobloga

Pytanie do ogarniętych w lotach i biletach.

Mam jedną rezerwację na lot z A do B i później z B do C - wszystko w obrębie jednej lini (Tap portugal). Ogarnęliśmy z mężem że z pewnych powodów najlepiej będzie zrezygnować z lotu B do C.
Tutaj pojawia się problem - próbowaliśmy modyfikować lot na stronie, ale musimy wtedy modyfikować całą podróż z A do C. Nie możemy po prostu nie pojawić się na bramce, bo nasze bagaże polecą do C.

Czy ktoś z was próbował rozwiązać taki problem bez rezygnacji i bookowania kolejnego biletu? Albo czy linia lotnicza jest w stanie nam wydać bagaż rejestrowany podczas przesiadki?

Kontaktowałam się z przewoźnikiem mailowo i czekam na odpowiedź, infolinia dostępna jest poniedziałek - piątek a ja jestem ciekawa jak inni mogli rozwiązać taką sytuację.

#podroze #lotnictwo #pytanie #tanieloty
  • 8
@Mq555: Prosisz o nadanie bagażu do miasta B, z tym że wiesz że w razie niepojawienia się na dalszym odcinku lot powrotny anulują jeśli też masz?
@sked to jest nasz powrotny, mamy już zarezerwowany bilet więc nie wiem jak prosić o nadanie do innego miasta

@fotograf_warszawiak no właśnie z A do C był tańszy i dlatego zarezerwowalosmy, ale później się okazało że lecimy jeszcze stamtąd do punktu D, a z C do D nie za bardzo jest połączenie...
@sked
@fotograf_warszawiak
@ForrestGump

Trochę minęło i nie wiem czy Was to zainteresuje ale historia była następujaca:

Kolega z Brazylii zadzwonił do przewoźnika (tap portugal) i na infolinii zapewnili go że jak najbardziej nie ma problemu.
Przy nadawaniu bagażu okazało się, że jednak jest problem XD koleś z obsługi nam powiedział że mamy wysiąść z samolotu, podejść do ludzi którzy wypakowuja bagaże, okazać naklejkę i odebrać od nich bagaże (???).
Wydawało nam się