Wpis z mikrobloga

Kraj tak niszczony przez wojny, zaborców, okupantów i zwykłych morderców powinien mieć przeznaczone 10% PKB na zbrojenia. Powinniśmy być Izraelem w środku Europy, twierdzą najeżoną wojskowym sprzętem i z własną bronią atomową.
Niestety coś się jebło przez komunizm i Polacy już nie pamiętają. Nie dociera też do nich, że Niemcy to sojusznik chwilowy, który nawet nie podpisał z nami aktu pokojowego po II wojnie. W Europie nigdy nie było tak długotrwałego okresu pokoju, ale takie coś się kiedyś skończy.

#iiwojnaswiatowa #polska
  • 103
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powiem Ci, że ja jako obywatel nie czuję się zbyt bezpiecznie we własnym kraju. Owszem, gdybym mieszkała w USA czy Izraelu to jak najbardziej, ale niestety nie w Polsce. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Yis9 xDDD jeżeli uzbrojone patrole na każdym kroku, getta wypełnione ludźmi, którzy potencjalnie mogą chcieć Cię zabić, i powtarzające się co jakiś czas akty terrorystyczne skierowane przeciwko cywilom pozytywnie wpływają na twoje poczucie bezpieczeństwa,
  • Odpowiedz
tak tak, budujmy twierdzę bo jak ci równie pozbawieni armii Niemcy zaatakują to wjadą taranem i piechotą ciężkozbrojną.


@Wap30: nie chcę psuć twojego światopoglądu, ale dzisiejsze niemcy mają o wiele silniejszą armię niż polska xD
Do tego dochodzi ich potencjał na zbudowanie jeszcze więcej sprzętu dla wojska. Bardzo dużo jest tam fabryk i firm, które budują sprzęt wojskowy na cały świat Polska jedyne co sobie może zbudować, to #!$%@? konia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lefty: dorzucę tylko, że Niemcy są w pierwszej 5 zbrojeniowej na świecie i bez względu jak się byśmy nie zbroili to są w stanie nas zmieść z planszy w miesiąc i tak będzie przez następne dekady a @prohackuser chyba zapomniał, że w dzisiejszych czasach wojna nie będzie ciągnęła się latami i ludzie chcą spokoju, więc pewnie miesiąc a cywile będą mieli to głęboko w dupie. Mi koło dupy lata
  • Odpowiedz
dzisiejsze niemcy mają o wiele silniejszą armię niż polska xD


@Trixie: Nigdy nie napisałem że nie mają, ale Niemcy też mocarstwem militarnym nie są i mają spore problemy organizacyjne w wojsku a swoją potęgę opierają na stabilności i międzynarodowym handlu oraz pozycji w UE. Robienie z nich jakiegoś potencjalnego agresora jest absurdalne w świetle tego co odwalają choćby Rosja czy Chiny
  • Odpowiedz
@prohackuser: W tej chwili Polska ma jeden z najwyższych % wydawania (przewalania) pieniędzy na wojsko w Europie, choć to nie jest niczym uzasadnione.

Polacy owszem giną, ale w kolejkach do lekarza i korytarzach w szpitalu przy skandalicznie niedofinansowanej służbie zdrowia, a nie od kul Putina. Właśnie tam znajduje się obecny front, na którym Polacy zbierają srogi wpierdziel. Jeden lekarz walący 5. dyżur z rzędu na iluś tam krwawiących pacjentów na
  • Odpowiedz
Niemcy to sojusznik chwilowy, który nawet nie podpisał z nami aktu pokojowego po II wojnie.


@prohackuser: do dupy zajdziecie wierząc w takie głupoty. Już 10 razy tłumaczyłem polskim ułomkom na wykopie, że to nieprawda.
  • Odpowiedz
@prohackuser:
Konflikt taki jak podczas 2 wś raczej się już nie wydarzy.

Polska (a już na pewno państwa bałtyckie) raczej zostanie ewentualnie rozegrana tak jak Ukraina - poprzez chaos, destabilizację, powolną recesję.

Nie wiem co powinniśmy robić. Ale wiem czego NIE
  • Odpowiedz
Ja bym natomiast przywrócił pobór, ale nie w takiej formie w której marnujesz młodemu 2 lata życia, tylko na podstawowe przeszkolenie, nie wiem w jakim czasie jest to możliwe do wykonania, ale pewnie nie mniej niż 1 miesiąc.


@Phallusimpudicus: Najpierw trzeba by było ustalić co taki poborowy powinien umieć. W polskich warunkach skończyłoby się tym, że wychodziłby po miesiącu musztry, defilowania po placu i napełniania worków piachem (bo nigdy nie
  • Odpowiedz