Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hejka
Czy używa ktoś monitora 4k podzielonego na 4 ekrany przez display fusion do #programowanie i mógłby powiedzieć czy jest to wygodne/produktywne?
Jaka powinna być optymalna ilość cali żeby literki nie były zbyt małe?
Czy polecacie jakiś w budżecie do 1.5k pln?
Dzięki

#monitory #komputery #sprzetkomputerowy
  • 5
  • Odpowiedz
  • 2
@Axlii za 1.5k nie kupisz takiego, który by spełniał wspomniane przez Ciebie funkcje. Podzielenie ekranu na 4 mniejsze ma sens przy raczej 30+ cali
  • Odpowiedz
@Axlii: Przerabiałem 40 cali 4k do programowania, ale bez dzielenia zadnym programem, co najwyżej okna ustawialem do lewej i prawej. Never again. Wróciłem do 2x27 cali fhd.
Docelowo choalbym 2x27 ale z wyzsza rozdzialka, zeby byl obraz żyleta a nie pikseloza.
A wielkość literek to się ustawia skalowaniem w windowsie, a nie ilością cali monitora. ( ewentualnie w edytorze )
  • Odpowiedz
@wdlpl: Windows chyba nigdy nie ogarnie skalowania w 4K tak dobrze jak to jest zrobione w macOS
:/ Wróciłeś do fullhd przez problemy ze skalowaniem czy wygodniej rozmieścić okna na 2 różnych urządzeniach?
  • Odpowiedz
@davoid: Trochę czasu minęło od tego wpisu :)
Windows ładnie ogarnia skalowanie, tylko programiści są leniwi, albo narzędzia w których robią soft stare. No chyba ze w macOS dzieją się jakieś cuda, że to nie ma znaczenia i pod macOS zawsze jest ładnie. Nie wiem, bo nie używam.

Dla mnie 40 cali to było troche za dużo, a rozmieszczając dwa okna obok siebie musialem mieć głowę skierowaną nie prosto tylko zawsze
  • Odpowiedz