Wpis z mikrobloga

Czas wysiadać ze złotego pociągu, póki jeszcze dolar mocny i póki grube ryby nie zaczęły golić łowieczek. Teraz pytanie w co tu wejść... Srebro? Akcje? A może trzymać złotówki i czekać, aż dolar obniży wartość, a RPP podniesie stopy procentowe w obronie przed inflacją i dopiero ładować w metale, albo w funta po brexicie?

#zloto #inwestycje #pieniadze
macan - Czas wysiadać ze złotego pociągu, póki jeszcze dolar mocny i póki grube ryby ...

źródło: comment_78Zr9aeozEow2jwnseleUfk9ugI2bCWK.jpg

Pobierz
  • 19
@tank_driver Okej, ale jest wojna walutowa i Trumpowi będzie zależało na tanim dolarze. Przypominam, że w 2011 złoto kosztowało ponad 1800$ a jednak w złotówkach było mniej warte.
@rouli dodaj marże do ceny spot, potem marże przy sprzedaży i policz ile to srebro musi podskoczyć, żebyć chociaż na zero wyszedł. Przy dzisiejszych cenach musiałoby dojść do okolic historycznego maximum.
@rouli zobacz cenę spot i marżę już z wliczonym vatem przy zakupie. Mi wychodzi ok. 28% plus minus kilka %, w zaleznosci od monety i mennicy. Potem trzeba doliczyć marże przy sprzedaży i wliczyć w to fakt, że jeśli się jednak zacznie sypać za 2-3 miesiące, to nie sprzedasz tego srebra, bo Ci dowalą podatek dochodowy 19%, musisz mieć co najmniej pół roku.
@macan: jakieś dziwne te kalkulacje. Podaj cene 1oz liścia za ile byś kupił i za ile sprzedał.
Mi wychodzi 3x mniej
Kupujesz 84.41zł sprzedajesz od ręki 76.58
Kto Ci dowali podatek? Kupujący? Nawet jak było tanio to ludzie kupowali, nawet więcej niż teraz. Twoja logika mnie poraża.