Wpis z mikrobloga

Hej, może ktoś jest lubi tematykę historyczną w piłce nożnej, albo po prostu piłkę nożną lokalną. Stworzyłem short dokumentalny o Klubie Piłkarskim Kabel Kraków w ramach akcji crowdfundingowej.

Pierwsze rozmowy nad stworzeniem filmu pojawiły się pod koniec 2018 roku. Jeszcze była to dla mnie zagadka i niepewność co z tego wyjdzie. Takie obawy trwały przez dłuższy czas, ale szedłem za intuicją. Zdjęcia trwały 4-5 miesięcy. Montaż w międzyczasie, dziesiątki różnych wersji, konsultacji. Cały proces trwał pewnie pół roku, może troszkę dłużej. To wszystko po to, aby powstała ta wersja, która zaciekawi niejednego widza. Czy się tak stało to nie wiem, widz oceni :)


#pilkanozna #kartofliska #krakow #marketinginternetowy #historia #film #filmdokumentalny
Peterov - Hej, może ktoś jest lubi tematykę historyczną w piłce nożnej, albo po prost...
  • 10
@Peterov: Udało Ci się zaciekawić osobę zupełnie nie związaną z regionem, która piłkę nożną od wielu lat czarnolistuje ;) Niebanalnie wprowadzone materiały historyczne i klimatyczne zdjęcia z dawnych lat. Cudownie patrzy się na osoby z pasją, których w filmie nie brakuje. Jednak to pan Marcin Giza (3:36) swoimi wspomnienianiami skradł moje serce. Opowiada to z lekkim wzruszeniem i nieśmiałym uśmiechem na twarzy, przy czym robi to w sposób tak naturalny, że
@pani_doktor_od_arszeniku super, cieszę się z tego bardzo! Bardzo to fajne, że inni też widzą te aspekty i nie jest to tylko moje wyobrażenie. Dziękuję bardzo za spostrzeżenia, przeanalizuję i wezmę pod uwagę na przyszłość :)

W branży sportowej kręcę różnego rodzaju materiały, jakieś kulisy etc. od paru lat. Gdzie moje zainteresowanie piłką nożną już jest bardzo słabe. Troszkę jakbym tym rzygał i mógł również banować :D

Powodem tak długiej pracy było zebranie
wezmę pod uwagę na przyszłość

@Peterov: Pamiętaj, to tylko subiektywna, nic nie znacząca opinia randoma z internetów ;)

strach, że ktoś ich dojedzie

Mmm, podwójne dno i materiał na kolejny dokument:P Opowiadaj, czuję teorię spiskową!

Jest to całkowicie inny materiał.

Trudno porównywać dwa różne gatunkowo filmy, jednak ten przypadł mi do gustu zdecydowanie bardziej niż poprzedni. Chociaż tamten miał świetny klimat ʕʔ

przynajmniej na tydzień

Początek tego
@pani_doktor_od_arszeniku ciągle się uczę i myślę, że ważne jest wysłuchać opinii innych osób. Piszesz mądrze, także to są dla mnie cenne rady :D

To po prostu starsi ludzie, którzy boją się, trochę może jak za czasów komuny, że ktoś ich dojedzie. Czyli w tym przypadku np. telefonika, bo powiedzą coś źle na nich, może się pojawić jakaś sprawa w sądzie czy coś. Choć po samym dokumencie taki strach jest kompletnie bezsensowny, bo
W sumie wstępny pomysł na krótki dokument jest, ale jakoś nie mogłem się otworzyć

@Peterov: Otwieraj się i to natychmiast :P Nieśmiało przypominam, im projekt trudniejszy do zrealizowania, tym większa satysfakcja po jego zakończeniu.

na więcej urlopu pozwolić sobie nie można

Nie powinnam zatem współczuć, bowiem krótki czas urlopowy świadczy, że jesteś wziętym twórcą, a co za tym idzie artystyczny marazm Ci nie zagraża. Co nie zmienia faktu, że warto raz