Wpis z mikrobloga

Witam
Ostatnio naszło mnie tak jakoś na zakup perfum. Nigdy nie używałem ale teraz poszedłem do roboty zarobiłem pieniądz i w sumie czemu nie. Więc tak jak mówiłem nigdy wcześniej nie kupowałem perfum i nie wiem czy są sklepy w których można wybrane przez siebie przetestować czy perfumy kupuje się na ślepo? Widziałem że w Rossmannie są testery ale z reguły jakichś tańszych perfum takich jak adidas itp. Jak wygląda sprawa z perfumami droższymy, powiedzmy do 200 zł?
#perfumy
  • 20
  • Odpowiedz
@kaczy2157: Normalnie masz testery, to tak jak z butami, najpierw przymierzasz, potem możesz kupić. Ja od siebie polecam paco rabanne black xs, przyjemny zapach, ale raczej nie dla każdego
  • Odpowiedz
@kaczy2157: zapchów jest multum, nie wiadomo co sie podoba Tobie, jedni lubią słodkie inni świeże jeszcze inni co innego, najlepiej jak wyzej przejsc sie i powachac po kilka zapachów danej marki. Ja napisze co obecnie uzywam, Dior Fahrenheit EDT, Dior Eau Sauvage EDT, Paco Rabanne Black XS, Yves Saint Laurent Kouros, YSL La Nuit EDT, YSL "Y" EDP, Jean Paul Gaultier Ultra Male, Lacoste Red.
Chcesz słodki? Ultra Male, pod koszulę?
  • Odpowiedz
  • 0
W takim razie jesteście w stanie doradzić coś takiego w stylu właśnie tego sławnego sauvage? Nie umiem za bardzo opisać o jaką woń mi chodzi ale kojarzę dosłownie kilka zapachów ( celvin clein jakiś, davidoff w niebieskiej butelce, versace dream i właśnie ten dior) i właśnie ten dior najbardziej mi się podoba, wydaje się w pewnym sensie taki męski i czegoś podobnego szukam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kaczy2157: dokładnie Cyrus Writer. Wydajesz 50 zł - zostaje ok. 150 na pozostałe pozycje. Kupujesz Azzaro Chrome za 100 zł - zostaje 50 zł. Ewentualnie naginasz budżet - bierzesz za kolejne 100 zł Halloween Man i masz fajny zestaw
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kaczy2157: ewentualnie jakbyś zdecydował się na Dylan Blue to mam ok 80 ml tester, mogę Ci sprzedać i dorzucić w gratisie Zara IceWalk (szału nie ma ale na początek przyda Ci się)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kaczy2157: a już najlepiej to obserwuj tag, doradź się innych osób i kup sobie za te 200 zł próbki. Poznasz wiele nut zapachowych, potestujesz i sam będziesz wiedział co Cię najbardziej interesuje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kaczy2157: Po raz kolejny raz powtarzam, nie obserwuj tego tagu, bo co z tego że robotę łapnąłeś jak nie będziesz miał co jeść, ale bedziesz ładnie pachniał.
  • Odpowiedz
  • 0
@sunny-d nie słyszałem o żadnych z tych ale dzięki, o taką pomoc mi chodziło :)) z filmików na yt wyczaiłem też że właśnie w tym stylu mogą być np Bentley intense lub Salvatore feregano. Co o tym sądzisz?
  • Odpowiedz
@kaczy2157: Salvatore Ferragamo* o ktorych perfumach tej marki mowisz? Bentley Intense to dosc ciezkie perfumy, raczej dla dojrzalych mezczyzn lub na b. oficjalne okazje, IMO to nie jest dobry strzal dla nowicjusza, a juz na pewno nie na blind-buy

na filmiki z YT uwazalbym, bo wiele youtuberow wali tyle bullshitu, ze szkoda slow

poza tym Cyrus to nie zadne dziadowanie, mialem Sauvage i ten klon go dzielnie zastepuje, jest nawet
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaczy2157: Bentley Intense także odradzam. Za ciężki, rumowy. Może po prostu przejdź się do perfumerii, powąchaj i napisz co Ci się podoba? Nie wiemy na jaką okazję zapachów szukasz. Czy na codzieñ, na wieczór, do biura, na dwór, na jesień i zimę (tutaj cięższe zapachy) czy na lato (lekkie i cytrusowe)
  • Odpowiedz
  • 0
@makrel_gieldowy mówię o salvatore Ferragamo black

A jeżeli chodzi o ciężkość to pewnie masz rację ale nie chcę też jakichś mocno cytrusowych bądź kwiatowych, wolę coś właśnie w stronę takiej świeżości którą ma sauvage, nie wiem jak to określić, podobno to jakieś nuty korzenne, pieprzowe itp
  • Odpowiedz