Wpis z mikrobloga

#komputery
#gry
#anno1800

cześć, potrzebuję się dowiedzieć czy mogę jakoś poprawić wydajność gry na tym lapku
chodzi o Anno 1800. bardzo mnie wciągnęła, jak kiedys 1404

lapek Dell E6540 o takich parametrach:
i5 4310M 2,7GHz
8GB RAM
grafika Intel HD 4600
dysk SSD
Win 7 64bit

rozumiem ze jest to słaba konfiguracja, ale taki mam i już.
Gra działa jako tako, nie płynnie, ale da sie grać. Ustawione najniższe detale w najniższej rozdzielczości jaką mogę ustawić na pełnym ekranie (bodaj 1280x.., najniższa możliwa do wyboru 1168x... nie da sie ustawić na pełny ekran - złe proporcje)

W windowsie oczywiście wszystko wyłączone co moze zabierać moc obliczeniową, tzn przeglądarka, jakieś programy pracujące w tle.

Gra czasem uruchamia się w oknie, muszę w ustawniecha zmianić, oraz czasem sie po prostu wyłącza sama.
Poza tym działa.

Moje pytanie jest takie, ponieważ nie mam czasu na szukanie informacji oraz nie gram w nic innego czy mogę jeszcze coś zrobić żeby gra działała lepiej, tzn wydajniej, płynniej. Rozumiem ze w grze już nic więcej nie wyłączę, czyli raczej z poziomu windowsa, np jakieś procesy na czas gry wyłączyć ? Ktos coś podpowie ?

Nie mam innego komputera, nie da sie wymienić karty graficznej.
Moze da sie jakos wymusić proporcje na karcie graficznej ( chetnie bym jeszcze obnizył rozdzielczość w grze)
  • 4
  • Odpowiedz
@piogol1769: Może spróbuj zmienić ręcznie rozdzielczość w tym pliku: Documents/ANNO 1800/config/engine.ini
Powinieneś mieć też włączony profil wysoka wydajność czy najwyższa wydajność w opcjach zasilania, aby procek chodził cały czas na max zegarach.
  • Odpowiedz