Wpis z mikrobloga

@porcelanowalaleczka: Według SJP:

ideologia «system poglądów, idei, pojęć jednostki lub grupy ludzi»

Osoby LGBT posiadają konkretny aparat idei - równość traktowania wszystkich orientacji seksualnych, wolność i tolerancja wobec osób transeksualnych etc.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Można to zdefiniować jako ogólnie idee progresywne/liberalne
@Crystal167:
czyli każdy może subiektywnie wskazać jakiś zestaw progresywnych/liberalnych idei i nazwać to ideologią LGBT?

Z mojej obserwacji wynika, że o różne prawa dla osób LGBT, walczą różni ludzie, którzy robią to z różnych powodów.

Z mojej perspektywy wygląda to tak, że termin "Ideologia LGBT" jest typowym chochołem w dyskusji, czy debacie publicznej.
@porcelanowalaleczka: LGBT- przyjmijmy to jako określenie tylko i wyłącznie środowiska mniejszości seksualnych, nie idei

proLGBT- zestaw idei które w swoich założeniach mają walkę o np. legalizację związków partnerskich. Która jest kwestią subiektywną podmiotu czy się on zgadza czy nie z nią.

Można nazywać ideologiami konkretne ogólne grupy idei, ale nie zawsze trzeba zgadzać się ze wszystkimi i mogą z tego rodzić się nowe ideologie posiadające część elementów wspólnych poprzednika, patrz np.
@Crystal167:
Po krótkim zastanowieniu:
LGBT - jest określeniem pewnej mniejszości, grupy ludzi, która nie jest jednorodna.

Nadal uważam, że ciężko wskazać zestaw wspólnych idei. Zakładając, że możemy wskazać idee równych praw dla wszystkich osób niezależnie od ich orientacji seksualnej, jako wspólną dla wszystkich grup związanych z osobami LGBT - to nadal za mało, aby mówić o ideologii.

Dla jasności, nie mam nic przeciwko, przyporządkowaniu jakichś idei do kategorii i
Raczej nie, bo osoby LGBT mogą mieć tez prawicowe poglądy, albo nie mieć ich w ogole. Orientacja nie definiuje poglądów.

@JLSZ: Nie mogą, bo LGBT to z założenia lewicowe ugrupowanie polityczne. Nie istnieje żaden człowiek, który by jednocześnie popierał prawicę i LGBT, bo te dwie ideologie są ze sobą sprzeczne. Przykładowo prawicowa zasada równości wobec prawa - LGBT żąda przywilejów dla szczególnych grup społecznych. Tego nie da się połączyć bez ogromu
@porcelanowalaleczka to nic nie znaczące hasło, które służy temu żeby oglupiać ciemny lud i budować poczucie zagrożenia.

@ibilon ale bredzisz. Znowu stare bajki o rzekomych "przywilejach" dla osób lgbt, a te ogromne przywileje związki partnerskie. Zawolaj mnie jak będzie 500+ dla gejów, to wtedy "dam się uwieść" tej ideologii i zostanę gejem. Bo przeciez można gejem się stać w każdej chwili, nie?