Wpis z mikrobloga

#ankieta #pysznepl #pizzaportal #zamawianiejedzeniaonline #dostawa #jedzenie #pizza #mcdonalds #kfc

Takie mam pytanie bo kwestia dalej niewiadoma mi, więc chciałbym usłyszeć wasze zdanie a najlepiej w anonimowej ankiecie :)

Czy dajesz napiwki dostawcom jedzenia?

Czy dajesz napiwki dostawcom jedzenia? (Kwota)

  • Tak, zawsze. (1-2zł) 3.3% (9)
  • Tak, zawsze (~10% zamówienia) 6.6% (18)
  • Czasami (2-5 zł) 14.2% (39)
  • Czasami (~10% zamówienia) 4.7% (13)
  • Nigdy 49.6% (136)
  • Bardzo rzadko (1-2zł) 10.6% (29)
  • Jedynie jak zostaje do pełnej kwoty. (1-2zł) 4.4% (12)
  • Jedynie jak zostaje do pełnej kwoty. (2-5 zł) 4.7% (13)
  • Jedynie jak zostaje do pełnej kwoty. (1-10 zł) 1.5% (4)
  • Jedynie jak zostaje do pełnej kwoty. (1-100 zł) 0.4% (1)

Oddanych głosów: 274

  • 14
@herejon: na napiwek trzeba zasłużyć. nie mam pomysłu jak dostawca jedzenia miałby zasłużyć na napiwek.
Swoją drogą za każdym razem jak jest dyskusja na temat napiwków to się pojawiają głupie argumenty "oj bo kelner ma taką ciężką pracę po 12h. noo bo ta barmanka ma tak ciężko obsługuje #!$%@? patoli". Taką pracę wybrali i wszyscy wiedzą z czym wiążą się te zawody.
A najgorzej jak ktoś mówi "bo w restauracji wypada
@herejon: Daje jak brakuje tych paru złotych do okrągłej kwoty. Z premedytacją potrafię też dołożyć ze dwa złote jak zamawiam żarcie tuż przed zamknięciem i pracownik najprawdopodobniej jeździ już po godzinach (sam jeździłem z pizzą i nawet jak płacili mi za te ekstra pół godzinki na dowozy po zamknięciu to dupa trochę piekła, że nie mogę planowo wrócić do domu). Na ludzi którzy czekają na 50 groszy (czy nawet złotówkę) reszty
@fishyfish: jak to za co dostawca miałby zasłużyć na napiwek? ja daję zawsze napiwek gdy dostaję ciepłe jedzenie, pro tip - jak dajesz napiwki to dostajesz wcześniej swoje jedzenie niż reszta ( ͡° ͜ʖ ͡°) rozwoziłem niedawno szamę, adresy pod którymi dostawałem napiwki były pierwsze w kolejce, reszta jadła zimne żarcie
@bitkoin: nie sprawdzę czy jest ciepłe dopóki nie otworzę ;) zresztą zazwyczaj zamawiam tam gdzie mają do mnie blisko i jest gorące ( ͡ ͜ʖ ͡)
ale możesz mieć rację ;)