Wpis z mikrobloga

19/365
Słońce wstaje wiec czas zaczac kolejny dzień:)
Dzień pełen pracy ale skończy się w jaskini lwa- miejscu gdzie bezstresowo upijalem się wielokrotnie. ‚Piwo wino wódka piwo’ jak to śpiewał jeden Polak,
Czasami przed miejscami nie ma ucieczki i trzeba im stawić czoła- trzeba zamienić pijackie wspomnienia na trzeźwe chwile- to będzie wyzwanie i bez możliwości wyjścia podejmuje rękawice:)

Sam, bez kontroli, z własna silna wola:)

Lubię być trzezwy:) nawet jak sen jest krótki to człowiek budzi się z innym podejściem do życia. Nie próbuje przypomnieć sobie co jest grane dookoła tylko mogę z marszu wejść w nowy dzień!
Pieknie:)
I wodę pije w inny sposób;) nie zalewając suchoty a smakując i nawadniające organizm- mała rzecz a cieszy!

Czas na modlitwę i planowanie popołudnia. Co będę robił zamiast picia? Mam nadzieje ze coś konstruktywnego:)

Koniec marnowania czasu! Działaj 3ezwy działaj! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#alkoholizm
#3ezwytrzezwieje
  • 21
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@3ezwy: powodzenia.
Im więcej czytam to też myślę że mi też by się przydało trochę przerwy bo zaczynam już i na tygodniu przesadzać z ilością, ale to i towarzystwo by trzeba zmienić.
Eh... ciężkie to życie.
  • Odpowiedz
  • 1
@hoszin: Jeżeli już masz takie myśli to znaczy ze warto to zmienić. Ja traciłem czas nie mogąc podjąć decyzji i zebrać się. Nie jest to łatwe na pewno.
Kup książkę AA i zacznij czytać.
To otwiera umysł. Spotkania tez są dobra opcja choćby żeby posłuchać innych i przestrzec się przed większym problemem.
Życie nie jest takie ciężkie:) to w głowie mamy taki obraz bi sami go wykreowaliśmy- kwestia perspektywy;)
Trzymam kciuki!
  • Odpowiedz
@3ezwy: jak konczysz dzien w takim miejscu jak jaskinia lwa to miej gotowosc na odchorowanie tego jak nie jutro to w ciagu tygodnia. Dzis jest dobry dzisn na telefon o ktorym pisalismy wczoraj. Jak sie umowisz na terapie to bedziesz mial mysl ktorej sie chwycisz w gorszym momencie. No i warto nastawic sie na zwykla ucieczke z takiego miejsca jak bedziesz czul sie zle. Ja takie ucieczki robie do dzis, po
  • Odpowiedz
@hoszin: jak masz takie mysli to znaczy ze masz problem. Zmiana towarzystwa jawila mi sie jako dramat. Dzis widze ze to pijace towarzystwo w zaden sposob nie moglem nazwac kolegami. Przestalem pic i przestalem byc dla nich wazny. Tyle byly warte te znajomosci. Nie zaluje!
  • Odpowiedz
@hoszin: musisz sam sobie zadac pytanie czy Ci to odpowiada czy jednak wolalbys inne zycie. Mi w czynnym nalogu wydawalo sie ze takie beztroskie zycie to jest to, dzis zaluje ze stracilem tyle lat. Ze jednak lepiej miec tych dwoch czy trzech znajomych z ktorymi nie trzeba pic a mozna isc na pilke, pograc w gierki czy zwyczajnie pogadac bez alko. Myslalem ze bez alko nie bede mial o czym rozmawiac
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jastrzabnakonarze: całkowicie nic nie pijesz?
Teraz miałem iść na grilla do nich w sobotę ale chyba zrezygnuje, może jak mi auto naprawia to podjadę na chwilę więc będzie spokój że nie piję bo kierowca.
  • Odpowiedz
  • 0
@hoszin: Dzięki! To mnie cieszy!
Mam nadzieje ze Inni nie bedA tracić czasu jak to było w moim przypadku. Dni już nie odzyskamy!
  • Odpowiedz
  • 0
@jastrzabnakonarze: Nie chce na razie uciekać;) jak będzie ciezko to tak zrobię ale wole jakoś ułożyć to w głowie,
Mam za dużo miejsc w których piłem a nie mogę ich w żaden sposób zmienić i muszę się przez nie przewijać.
  • Odpowiedz