Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie z zakresu #budownictwo #budujzwykopem #budowadomu #standeweloperski mianowicie elektryk od dewelopera uznał ze na taki metraż potrzebuje 2 źródła światła i dla tego zostawił mi „szubienice” która nie jest mi potrzebna i wystarczy 1 źródło światła i teraz pytanie jak się tej szubienicy pozbyć (z tego co widzę przewód jest jakby w pancerzu plastikowym)
Pociągnąć za koniec kabla gdzie obecnie jest wykręcona żarówka (boje się ze mi tynk spadnie z sufitu)czy tez uciąć ja przy suficie dać w kostkę #/zalutowac zaizolowac i zagipsowac?
Lewa_tywa - Mirki pytanie z zakresu #budownictwo #budujzwykopem #budowadomu #standewe...

źródło: comment_Iv9uAYmUpxVWRCtG11Tja3HziACoXuxH.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Lewa_tywa: Elektryk miał rację, na taki metraż przyda Ci się drugie światło choćby i dla ozdoby. Więcej źródeł, niesymetrycznie da też efekt większego pomieszczenia. #!$%@? jeżeli to jest na jednym włączniku. Jeżeli masz sufit podwieszany to wciągnij kable. Jak to jest na sztywno to można rozciąć i złączyć kostką, ale ja tak nie lubię robić, kable mam nieprzerywane u siebie zawsze, choć nie ma chyba żadnych przeciwwskazań.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lewa_tywa: te białe opaski na kablu zaraz pomiędzy zagięciem a tynkiem to plastikowe kołki w kształcie litery u, mają przytrzymać kabel na suficie. Jeśli chcesz pozbyć się tego punktu świetlnego to podkuj delikatnie i użyj vago lub zwykłej kostki a następnie zaszpachluj. Wspomniane opaski powinny bez problemu wyjść, ewentualnie delikatnie kombinerkami wyciągnij jedną i w jej miejscu wstaw kostkę tak aby nie odstawało od sufitu a jedną zostaw w suficie na
  • Odpowiedz
  • 0
@Lewa_tywa niby jeden wlacznik (w sensie jeden wspolny kabel), ale może kabel jest 4 zylowy wtedy jest git i da się to bez problemu ogarnac. Nawet na 3 zylowym jest git choc szkoda tego przewodu ochronnego zolto-zielonego.
  • Odpowiedz
  • 0
@geszue: Kabel 3 żyłowy tam gdzie jest szubienica ma być docelowo kominek i tv czyli 2 rzeczy które wg mnie nie potrzebują oświetlenia poza tym jak już wcześniej wspomniałem zainwestowałem w lampe która z założenia daje sobie radę z metraże 25m2 a ja mam 21m2 salon, w każdym bądź razie zadecyduje co zrobić jak już przyślą mi ta lampe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lewa_tywa: cięcie tego, łączenie, zrobienie rowka na kostkę, dogiecie kabla, zaszpachlowanie, a i tak jest szansa że pęknie potem tynk i go wybije ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ja bym kupił za 20 zł oprawkę taka zwykła LED/halogen białą o jak najmniejszej wysokosci i biały LED/halogen (ta szybka od dołu). Rozdzielił na dwa włączniki i nie korzystał z tego po prostu, albo okazjonalnie do doświetlenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lewa_tywa: @Lewa_tywa:

Jeżeli liczba żył na to pozwala to zależy od laika, ale z tutorialem na YT i przejrzeniu internetu, myślę że bez problemu, jeżeli ta lampa co zamówiłeś nie ma jakiś specjalnych wymagań niż podprowadzenie zasilania. Choć nigdy tak nie rozdzielałem, tylko zazwyczaj jedną lampę dzieliłem na dwa włączniki (świecą 3 lub 6 żarowek) ale to tylko kwestia usunięcia osłonek i odpowiedniego pospinania.

Co do tego rozwiązania z oprawka
ProfilInternetowy - @Lewatywa: @Lewa_tywa: 

Jeżeli liczba żył na to pozwala to zależ...

źródło: comment_Tmka1MDA5n9cThWvWbwBZ9ALIYHrK0RB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Profil_Internetowy: Przekonałeś mnie czekam tylko na kuriera z 650 żeby zmierzyć wysokość i dopasować nowa oprawke nadtynkową. Jeszcze raz dzięki za pomoc a co do jednego włącznika to znalazłem rozwiązanie wkrecę do tej nadtynkowej oprawki żarówkę sterowana smartphonem i będzie cały czas wyłączona
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lewa_tywa: dobry wybór, tylko to nie wiem czy się da z tą sterowana żarówką, bo takie małe oprawki są zazwyczaj "w całości" z ledem. Cała lampa by musiała być sterowana. Albo jakaś tuba wysoka gdzie ta żarówka wejdzie. Ale teraz modne jest robienie świateł w kontraście, widziałem kilka gotowych projektów z okrągłymi i kwatratowymi lampami obok siebie i niesymetrycznie i też fajnie to wyglądało
  • Odpowiedz