Wpis z mikrobloga

@agaja ja sobie nie przypominam żeby u mnie na biologii był poruszany temat tego kiedy zrobić test ciążowy i jakie są rodzaje, a właściwie tylko o to pyta dziewczyna.
A jeśli chodzi o doprowadzenie do opisanej sytuacji to widać, że jest świadoma tego co się stało, ma wiedzę na temat cyklu i płodności, więc jak najbardziej jej zachowanie wynikło z braku edukacji seksualnej, a nie nieznajomości fizjologii.
@Paukovsky: na biologii by się dowiedziała, że okres u piętnastoletniej dziewczyny może być zmienny i opóźnienie jednego dnia nie jest dowodem ciąży. @zielinski998: byłam, choć było to ponad 15 lat temu, to może sie coś zmienilo :p
@agaja ale ona wie, że cykl może być zmienny, jednak jednocześnie zdaje sobie sprawę, że jedną z przyczyn niewystąpienia miesiączki w terminie jest ciąża i chce to jak najszybciej zweryfikować. Co szkodzi zrobić jej ten test, dowiedzieć się, że to nie ciąża i czekać dalej na okres w spokoju?

Uważam, że i tak jest nieźle wyedukowana, bo zdarzają się przypadki nastolatek, które wychodzą z założenia, że w ich wieku okres może być