Wpis z mikrobloga

@wykrywacz_dzbana: o niego to mi nie chodzi, bo akurat kazdy w miare ogarniety z IT widzi, ze nie jest jakims wyjatkiem w branzy. Bardziej chodzi mi o firme, bo szczerze powiedziawszy nic nie slyszalem o jej rewolucyjnych pomyslach, a troche w branzy siedze.
@miki4ever: To jest startup. Dopóki rozwiązania nie zostaną przetestowane produkcyjnie należy traktować to jak wydmuszkę :)
Inaczej nie sprawdzisz stabilności takich rozwiązań (nie mam namyśli ichniejszego AI lecz BigData)

Przed Wisłą jedynie widziałem ich gdzieś na jakieś konferencji (trudno jest mi powiedzieć czy to był geekon, devoxx czy też coś innego). Od znajomego miałem tylko info że tam są niezłe pensje (ale trochę niższe od tych 20k co opisują media xD)
@miki4ever: Postaram się odpowiedzieć z dwóch punktów wiedzenia, jako fan i obserwator tagu #wislakrakow oraz branżowo, gdyż trochę dłubię w #it

Z licznych artykułów prasowych, dokumentacji technicznej i opisów wynika, że głównym produktem firmy Synerise jest silnik bazy danych wraz z całym ekosystemem zapewniającym analizę danych w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Jak to działa szczegółowo - nie wiem, mają swoje API - można podpatrzeć.

Natomiast podejrzewam, że domniemana przewaga
@jaroslawkrolewski: No i wlasnie cos takiego mnie jednak mocno irytuje. Moze juz jestem zbyt mocno wchloniety przez Niemcy i sposob prowadzenia firm tutaj, ale jest pare rzeczy co mnie mocno drazni:
1. Startup. Szczerze nienawidze tego slowa. Cos co powstalo glownie po to, zeby generowac prace i generowac pieniadze bez wiekszej korzysci dla ogolu. W Polsce jest jeszcze ten syndrom robienia wszystko przez startupy, co w sumie zle nie jest, bo
@jaroslawkrolewski: Nie jestem pewny o co mogę prosić. Aż tak bardzo nie zależy mi na żadnych ciężkich dokumentach przedstawiających coś pokroju TPC-DS. Bardziej chcę zestawić produkt Synerise na tle konkurencji łącznie z jakąś cyferką (ilości przetwarzanych danych na sekundę - write/load) wraz z określeniem mniej więcej na jakim sprzęcie zostało to osiągnięte (ale bez wdawania się w jakieś mega szczegóły).

Wydaje mi się że w ten sposób ktoś spoza firmy jest