Wpis z mikrobloga

#revolut #mbank

Mireczki potrzebuję porady.
Sporo czasu spędzam za granicą, głównie w strefie euro lub w uk.
Na chwilę płacę kartą wielowalutową Mbanku.
Wydaję ok 1000-1500EUR miesięcznie.
Oczywiście jestem leniwy i na koncie mam tylko PLN.

Jest sens pchać się w Revolut? Jeżeli dobrze rozumiem to teoretycznie powinienem oszczędzić jakieś 3,5% na prowizji Mbanku. Ok 175zł (dla 1250EUR) - 50zł opłaty za prowadzenie konta i metalową kartę?
  • 28
  • Odpowiedz
@Voltix: Nie chcę trzymać tam wypłaty. Powiedzmy co tydzień mogę sobie pchać jeden przelew na ok 1000-1500zł żeby na tydzień wystarczyło. O ile jest sens bawić się w oszczędności.

@MichaelT128: Chyba do tej pory byłem zbyt leniwy i faktycznie wystarczy, że będę trzymał stałą kwotę w GBP i EUR.

@prlw123: A czym to się różni od Revoluta?
  • Odpowiedz
@AdamES: To tak mozesz robic i pamietaj tlyko, ze pozniej nie bedziesz mial historii kredytowej jak bedziesz tego uzywac, bo nikt Revolut prawie nie traktuje na serio, bo to prepaid, nie jest podpiety do systemu bankowego.
  • Odpowiedz
@Voltix: Spoko spoko, ale wpływy mam do normalnego banku :)
Zresztą tak szczerze to nie planuję kredytów w najbliższym czasie. Nie liczę hipoteki, ale to za 2-3 lata. O ile kryzys uderzy i ceny materiałów budowlanych i robocizny polecą na pysk :D
  • Odpowiedz
@MozeSuker: @Voltix: Dobra, sprawdziłem jak to wygląda. I zostaję przy mkantorze. 2gr różnicy na 1EUR między mkantorem a Revolutem. Przy moich wydatkach to ok 20zł miesięcznie. Nawet nie starczy na abonament w Revolucie.
  • Odpowiedz
@AdamES: Revolut to bardziej bajer do zaplacenia na szybko za cos w necie w innej walucie lub na jakis wyjazd na urlop, a nie do uzywania na codzien ;p
  • Odpowiedz
@Voltix: Jak się trochę zagłębiłem to faktycznie masz rację.
Ale, że jestem leniwy i nie chciało mi się kantora ogarniać to trochę groszy uciekało przez palce :) Po włączeniu karty wielowalutowej trochę mniej, ale nadal za dużo. W kantorze właśnie zostawiłem 2000PLN żeby mieć na tydzień i zapas EUR i GBP. Chyba tak będzie najwygodniej, wyrobić sobie nowy nawyk :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voltix: ja no używam na codzień i polecam. Mają już ponad 6mln klientów. Nadal są ludzie, którzy im nie wierzą, ale korzyści jest dużo mimo wszystko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voltix: mi już 29 razy zniknęły a na moje dane wzięto 36 chwilówek, wypożyczono 7 aut i wyrobiono 5 kart sim. I zawsze jak ktoś mi wmawia że mnie Revolut okradnie to wymyślam większe liczby. Nie chcesz - nie korzystaj. Proste.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voltix: a te konsekwencje są już znane? Już kogoś revolut przewalił? Bo na razie jest grupa jęczących dzbanów i coraz większe ilości użytkowników Revoluta. Ja korzystam na codzień i zyski są większe dla mnie niż starty już teraz, więc najwyraźniej warto
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voltix: takie to proste, że piszesz np

pozniej nie bedziesz mial historii kredytowej


w tym momencie posiadanie karty Revolut jest najszybszym sposobem na bezproblemowe wyrobienie dobrej historii kredytowej (przez zasilanie go z kredytówek możesz nabijać obroty w zasadzie dowolnej wysokości). Porównujesz instytucję finansową z 6mln użytkowników z Amber Gold z 18tys? To nie ta skala. A wrzucenie do tego kredytów frankowych pokazuje, że nie masz pojęcia o instrumenrach finansowych (zresztą tą
  • Odpowiedz