Wpis z mikrobloga

Także tego.
II zawody wędkarskie w życiu przede mną, czyli nocne gruntowe ( sobota i niedziela najbliższa)
Pierwsze 3 miejsca z poprzednich zawodów to był klasyk z białym robakiem +ew. kanapka z czerwonym.

Ale jako, że jestem uparty to idę dalej z metodę, ale tym razem z lepszym rozpoznaniem i dobraniem innych zanęt i przynęt.

Jak ktoś może mi doradzić to bardzo proszę o to, bo chociaż jedna ryba na zawodach to będzie lepiej niż na ostatnich :D

1. Specyfika zbiornika: 10ha, 2,5m maksymalna głębokość, obecnie mocno zakwitnięta. Bardzo duże ilości leszcza i karpia.
2. Moja taktyka: łowienie na 2 wędki (3m na pierwszą bliską linię (9-12 m) + 3,6m na 33 metr). Chcę zapodać skrettinga w mixie 50/50 z robin redem i na końcu podać jakiegoś dumbelsa lub pellet. Ostatnio sprawowały mi się dobrze ananasy i wanilie na tym łowisku (będę zmieniać ewentualnie w trakcie na inne smaki) - wchodziły mi średnie leszcze i nawet karpie ok. 2-2,5kg.
3. Łowienie dość szybkie - 5-10 minut na podajnik w wodzie i nowa porcja.
4. Łowienie zaczyna się od 18 i pierwsze ważenie o 24. Zamierzam łowić do 1 w nocy (świetliki na szczytówki + sygnalizatory jakby miało uderzyć coś naprawdę P.O.T.Ę.Ż.N.E.G.O ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. od 1 do 3, 3:30 drzemka w namiocie z żonką.

Na stanowisku będę z żoną, która zadba o to abym nie był spragniony ani głodny więc pomoże nawet mieszać zanętę do mixu

Wiem, że oczywiście gówno do dupy a nie prośba o radę, ale chociaż niech się ktoś wypowie, czy nie popełniam już jakiegoś błędu na wstępie.

Z fartem mordeczki

#wedkarstwo #zawody #methodfeeder
  • 12
@MillerAdam: bardzo dobra taktyka, ja ostatnio w nocnych zawodach od 18 do 6 nie zlowilem żadnej ryby, nawet dotknięcia. Akurat miałem stanowisko zamykające to mówie spróbuje rzucić zuepłnie na pusty teren po mojej prawej :D dołowiłem przez 2h 5kg rybek ;) Zanęć sobie 2 -3 linie, próbuj i szukaj ryb ;)
@jalop: Tutaj mamy zawody gruntowe to można i walić na trupka a nawet i na wątrobę ;)
Chodziło mi w moim poście, żeby się usystematyzować przed zawodami i sprawdzić czy nie robię gdzieś babola przed zarzuceniem wędek.
@MillerAdam: nie łowiłem w Białym wiele lat, więc ciężko mi powiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja wszystkie zawody mam na rzece, więc to zupełnie inne łowienie.

No ale mam kilka spostrzeżeń:

1. Łowiłbym do końca. U nas jak są zawody trwające 24h trzeba dobrze wybrać moment by pójść spać, ale od 17 do 10 to spokojnie da radę ogarnąć.

2. Jeśli zacznie Cię łamać spanie to rzuciłbym
@morq: No powiem Ci, że myślałem nad klasykiem, ale w moim tegorocznym powrocie do wędkarstwa, okraszonego jeszcze kradzieżą, powiedziałem, że zacznę łowić na metodę. To, że jest wygodna to raz, a dwa - dość selektywna.
Poza tym nie mam nawet sita do przetarcia zanęty, bo to moje drugie zawody w życiu, ale pellety i robin reda już zamówiłem :D

Ale wezmę sobie na wszelki wypadek z 4 paczki białych i 2
@MillerAdam: tylko kupuj dobre zanęty ( ͡° ͜ʖ ͡°) robiliśmy kiedyś z kolegą testy (w sumie 3 wyjazdy), dwa takie same zestawy, ta sama odległość: ja na champion feed wonder black, on na traper feeder (ta żółta). Ja łowiłem po 8-10kg, on koło 2kg. Testy robiliśmy na odrze.

Akurat żona dzisiaj pojechała z młodym do BK, ponoć strasznie kłusują na górnym stawie i pakują ludzie do siatki
@morq nie no, już kilka razy niakem sesje na gównianej zanecie czy kiepskim pelecie wiec ogarnąłem sobie twraz skrettinga i sonu :)
Tam klusoli jeat pełno, a bajgorsze jest to, ze komendant powiatowy SSR widzictylko ten dolny staw i tam sie zasadzaja a na górnym w tym roku, nie widziałem kontroli :(

Dziękuję Ci qmplu za rady i oczywiście dam znać! ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡°(