Wpis z mikrobloga

@OrzechowyDzem: za kazdym #!$%@? razem. Masz lewoskret z jednopasa do trojpasmowki? 90% aut lewy+srodek i zamulalaja pałe. Czasem to dobrze ze boja sie prawego jak ognia, latwo tych wszystkich zjebow szybko wyprzedzic.
  • Odpowiedz
@sowiq: @que_e: A gdzież ja wspomniałem coś o autostradzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W mieście przy ograniczeniu do 70 km/h też takie drogi są i właśnie taką miałem na myśli pisząc o skręcaniu w lewo. Zdjęcie jest poglądowe, bo nie mogłem znaleźć dobrze oddającego sytuację zdjęcia z Opolskiej w Krakowie.
  • Odpowiedz
To wszystko #!$%@?. Jadę ostatnio A2 na wschód w kierunku Terespola (Obwodnica Mińska Mazowieckiego). Kulturalnie zaczynam manewr wyprzedzania, 140 na liczniku, przepisowo, aż tu nagle #!$%@? się jakiś Sasza "tirem" wprost pod maskę (nagle hamowanie do jakichś 90km/h), bo wyprzedza Dymitra jadącego 88km/h. Dodam, że "autostrada" miała 2 pasy, a ja osraną zbroję.
  • Odpowiedz
@zagadkowamakrela według prawa, należy jechać jak najbliżej prawej krawędzi, chyba że warunki na to nie pozwalają. Nawierzchnia złej jakości jest takim warunkiem. Problem jest taki że debile jeżdżą tak zawsze, nawet jeśli prawy pas jest dopiero co wyremontowany i jest w lepszym stanie niż inne. #!$%@?ć ludzi.
  • Odpowiedz
@bidzej: Zapraszam do jazdy prawym pasem po Grunwaldzkiej w Gdańsku :D co chwila skręty w prawo (bez dodatkowego zjazdu), miejsca parkingowe równolegle (czyli kierowcy włączający się do ruchu i parkujący bezpośrednio z prawego pasa), więc nie dziękuję wolę środkowy. Co innego droga jak na zdjęciu.
  • Odpowiedz
skręty w prawo (bez dodatkowego zjazdu),


@macabrankov: i właśnie dlatego jade w wielu przypadkach środkowym, chyba że trase znam i wiem że takich debilnych zjazdów nie ma
  • Odpowiedz
@bidzej: bo sie boje że pojawi sie zjazd akurat jak ktoś będzie środkowym jechał (a na to jest duża szansa) zwłaszcza że dwa razy zdarzyło mi sie że musiałem mocno zwalniać przez takowy zjazd właśnie z tego powodu
gdyby zjazd był osobnym pasem to ten problem by po prostu nie istniał.
  • Odpowiedz
@bidzej: No to wtedy jadę prawym. Ale znam miejsca, gdzie unikam i wiem, że lepiej środkowym. Plus ewentualnie miasta, których nie znam - wtedy z 3 pasów bezpiecznieszy jest środkowy, bo oznakowanie w naszym kraju jest takie super, że jedziesz prawym, nagle robi się z tego już tylko prawoskręt i nie wbijesz się z powrotem.
  • Odpowiedz
@tejotte: O czym Ty mówisz, prawie codziennie latam i nie ma problemu aby ktoś zachował się nie w porządku. Pewnie czasami ktoś wyjedzie bo wyprzedza, ale żeby ktoś Ci nie zjechał, to praktycznie się nie zdarza, nigdzie nie masz tak że możesz lecieć 160km/h bez hamowania...
  • Odpowiedz
@r5678: chyba, że wyjedzie taxi z Lublina i wydaje mu się, że jak leci 150km/h lewym pasem to już jest król drogi :) Wiem bo ostatnio to przechodziłem. A jak wyprzedzałem go z prawej strony to widać było po jego mordzie, że się striggerował. Złotówy to jednak stan umysłu.
  • Odpowiedz