Wpis z mikrobloga

Do wyborów parlamentarnych pozostało 47 dni i ponad 9 godzin.

Dzisiaj był ostatni dzień na zgłaszanie komitetów wyborczych, które chcą brać udział w wyborach - oczywiście wielu zostawiło sobie zgłoszenie na ostatnią chwilę! (pozostałe wpisy? Zapraszam na tag #odliczamydowyborow )

Zarejestrowane zostały wszystkie komitety, które umieściłem w poprzednim wpisie: https://www.wykop.pl/wpis/43382687/do-wyborow-parlamentarnych-pozostalo-50-dni-i-pona/

Dodatkowo zarejestrował się komitet Leszka Bubla, Rozwój Podkarpacia, a także Prawda i Sprawiedliwość (zmienili nazwę na Prawda i Sprawiedliwość dla Polski). Nie zarejestrował się komitet Marka Borowskiego - PKW odmówiła rejestracji prawdopodobnie ze względu na brak wystarczającej liczby podpisów - tak podejrzewam.

Dodatkowo inne nowe komitety zostały zarejestrowane:
- KWW Wierni Bogu i Ojczyźnie (Sejm i Senat)
- KWW Krzysztofa Kwiatkowskiego
- KWW Ja Obywatel RP
- KWW Wspólny Senator Marzena Dębniak
- KWW Grażyny Anny Sztark
- KWW Niezależny - K. Berezowski
- KWW Bezpartyjny Antysystemowy (Sejm i Senat)
- KWW Polska Socjalna (Sejm)
- KWW Komitet Obywateli "Wspólnie Dla"
- KWW Koalicja Obywatelska Dawid Kostempski
- KWW Mirosława Lubińskiego
- KWW Wspólnie dla Częstochowy
- KWW Kukiz'15 do Senatu
- KWW Senatora Waldemara Bonkowskiego
- KWW Damian Cuper - Twój sąsiad do Senatu
- KWW BP (Bezpieczna Polska)
- KWW Robert Paluch
- KWW Adam Żyliński dla Lokalnych Społeczności
- KW UP (Unia Pracy) - (Sejm i Senat)
- KWW Adwokata Przemysława Gierady
- KWW ROP
- KWW Sukces dla Wielkopolski - Paweł Bugajny
- KWW Ruchu "Obywatele RP"
- KWW Samorządowa Inicjatywa Razem
- KWW Uczciwe Wybory (Sejm)
- KW Przymierze Ludowe (Sejm)
- KWW Wolny Senat (a dokładnie komitet niejakiego Mirosława Milewskiego)

Odmówiono rejestracji trzem komitetom (dwóch do Senatu i jeden z zamiarem zgłaszania kandydatów do Sejmu i Senatu):
- KWW Nasz Senator Andrzej Bernal
- KWW Grzegorza Gorczycy
I ten bardziej ambitny co chciał do obu izb zgłaszać kandydatów:
- KWW Inżynierów i Techników - Gospodarka

Przy okazji ciągle informowałem, że nie mam informacji by coś zarejestrowano, a po prostu dopiero dziś chyba Okręgowe Komisje Wyborcze ustaliły dyżury dni i godzin w których będą przyjmować zainteresowanych rejestracją list czy kandydatów do Senatu xD - przynajmniej u mnie OKW z Katowic dopiero dziś ustaliła swoje dyżury...

Terminy ostateczne:
Zgłaszanie list kandydatów wraz z podpisami wyborców - 3 września godz. 24:00 (8 dni do końca)

#wybory #polityka #neuropa #4konserwy #wyboryparlamentarne2019 #odliczamydowyborow
  • Odpowiedz