Wpis z mikrobloga

W Ameryce Południowej oprócz lasów Amazonii płoną również inne tereny. Na zdjęciach porównanie obszaru na pograniczu Boliwii, Brazylii i Paragwaju (nieopodal miasta Corumba) - widać rozprzestrzenianie się pożarów w ostatnich dniach.
Spalony obszar na ostatnim zdjęciu to ok. 2000 km2, a więc czterokrotność powierzchni Warszawy.
Wykorzystano zdjęcia Sentinela-2 w kompozycji kanałów krótkofalowej podczerwieni.

© ESA / Copernicus
źródło
#geografia #amerykapoludniowa #las #pozar #fotografia #teledetekcja #graphsandmaps
Lifelike - W Ameryce Południowej oprócz lasów Amazonii płoną również inne tereny. Na ...

źródło: comment_6rsbCdC3mY065ffIFKqJqAiX38E3z0rr.jpg

Pobierz
  • 10
Zobacz z poprzednich kilku lat. Praktycznie co roku płonie tyle samo. Skąd wiem? Bo kupuję dużo lepsze zdjęcia terenów bo handluje kontraktami i opcjami na kawę i cukier. Nie mogę wrzucić bo zdjęcia mają znaczniki i jak znajdą to zapłacę grubą kasę.

Nagle wszyscy z UE się zainteresowali jak prezydentem Brazylii został kolega Trumpa. Co za przypadek.
@iddqd: dawaj ama, ale takie mirkowe wystarczy bo to pewnie nie jest temat rzeka :)
tak czy siak, mądrze gadasz, pewnie ma to jakieś znaczenie skoro co roku coś płonie, jeśli chodzi o obszar brazylii w stosunku do tego co jest na satelicie ~24 km średnicy to faktycznie bardzo mało.
ale jeśli mówimy i płonięciu co roku takiego obszaru od jakiegoś czasu, obszaru praktycznie lasu pierwotnego..... no to #!$%@? mać, serio
@ShpxLbh
@boboliwo: to nic ciekawego. Za kilka tysięcy USD możesz kupić zdjęcia i na tej podstawie szacuje się plony zbóż, kawy, itd.
Jak ktoś ma więcej kasy może szacować ile towaru wyjechało z fabryki i znać wyniki sprzedaż przed oficjalnym ogłoszeniem przeć co może wcześniej kupić/sprzedać akcje.

https://medium.com/@kolemannlutz/how-satellite-imagery-is-revolutionizing-the-wa-da44bfb95d89

Kiedyś tylko dla dużych, teraz niektóre dostępne nawet dla szaraków.
@Miii_Kiii: Tam było tak zawsze. To nie Europa, las po pożarze odradza się bardzo szybko a i powierzchnia jest mała w stosunku do całości. Pożary to wyspy w powierzchni, wycinka na zawsze niszczy puszczę bo woda wypłukuje wszystko bo na około nie ma lasu który zatrzymałby wodę.

Prawdziwy problem to wycinka ale nikt nie protestuje bo korzystają Europejskie i a kiedy hamerykanskie koncerny. Obecnie Bayer, który przejął Monsanto.