Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam wrażenie że przy martwych >75%1RM lekko popuszcza mi brzuch(gnie mnie minimalnie w lędźwiach). Wydaje mi się to trochę dziwne bo nie mam problemu z utrzymaniem spięcia przy przysiadach aż do maxa. Mam za słaby brzuch czy przyczyna może leżeć gdzieś indziej? #mikrokoksy
  • 32
@urak666: W zasadzie to po obejrzeniu tego jakieś 100 razy zauważyłem że przy większym ciężarze ustawiam biodra za wysoko. Tak czy inaczej, skoro już to zmontowałem to proszę o feedback z tej #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) - klik
No teoretycznie to szyja powinna być w pozycji neutralnej, być przedłużeniem kręgosłupa. Ale chyba większość ludzi ma z tym problem, szczególnie jak jest lustro na wprost ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Piczi: Kurde, nigdy nie zwracałem na to uwagi przy ciągach. Nauczyłem się patrzeć przed siebie przy siadzie i tak mi zostało, następnym razem będę robił tyłem do lustra ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Darksed: A ciężaru dołożę tylko powolutku, dopiero zaczynam kumać o co w ciągu chodzi. Wcześniej progresowałem z ciężarem na chama i dopiero przy 200kg skumałem jak paskudną wędkę robię xd
@vizori: ja ostatnio przy serii 1+ zrobiłem "wędke" w #!$%@?, ehh męcze sie z tą techniką, nie chce kolejny raz obcinać ciężaru bo nigdy nie zrobie progresu
@kRpt: Spróbuj porobić akcesoryjnie ciągi chwytem rwaniowym - mi jakoś pomogły wyczuć technikę.

@Darksed: No nic, w przyszłym tygodniu wrzucę sobie i nagram cięższego joker seta i zobaczymy co z tego wyniknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vizori: Na większym ciężarze wygląda lepiej, biodro jest w lepszej pozycji i nie próbujesz/nie dajesz rady robić przeprostu, który chyba forsujesz specjalnie na mniejszym ciężarze. Ustaw się sztangą i nie kop jej przed startem to będzie ci łatwiej kontrolować start.
@Darksed: @urak666: Kolejny tydzień, dołożyłem trochę ciężaru i zamieniłem się w kota:
162.5kg x 3
180kg x 1
Gdy tylko zaczynam dokładać ponad 150kg to zaczynam mieć problemy z wyciągnięciem luzu ze sztangi i napięciem dwójek, #!$%@? mnie to niesamowicie bo siły mam dużo - dwie paki pociągnąłem już dawno ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pomożecie znaleźć mi słabe ogniwo?
@vizori: Oj to 180 to źle wygląda xD dupa wytrzelila do góry a góra pleców puściła. Popracowalbym nad techniką i wzmocnienie czwórek bo odgrywają ważną rolę podczas startu a jak piszesz przy rackpull nie ma tego problemu.
@Darksed: No tragiczne jest, cud że mnie plecy po takim czymś nie bolą xD HT/GB w życiu nie robiłem, nie mam pojęcia jak siłowo. A, trapbarem z niskich uchwytów ciągnę 175x2, z wysokich 220x1 bez łamania się - to chyba potwierdza słabe czwórki?
@vizori: To normalne, że w trap barze bierzesz więcej. Niczego to nie potwierdza. Jesteś na palcach, szczególnie przy lokcoucie. Kręci cie jak wiatrak jak tylko odrywasz sztangę, może kwestia chwytu, czasem jedną ręką trzeba złapać szerzej albo przejść na zamek jeśli to będzie problemem. Duży problem to pewnie core, który od razu puszcza/lub nie jest do końca napięty na starcie (lekki przeprost?). Spróbuj po zbudowaniu napięcia (tak jak napinasz najszerszy, bierzesz