Wpis z mikrobloga

Głupi jestem. Odnowiłem sobie #mevo na kolejny miesiąc, dałem szansę. Trzecia jazda od tego czasu i trzeci problem. Najpierw problem z zabezpieczeniem, klasycznie nie chciało się otworzyć. Potem - rower 100% naładowany, a jechał jakby nie mógł (to najgorsze, bo gdyby jechał jak normalny rower to bylo ok, ale on blokuje tempo). No i dziś rano sobie wypożyczam, myślę - 5 rano, elegancko, rowery stoją (4, dwa po 100%, reszta 98%) no to co może pójść nie tak? XD
To co trzy dni temu, rower stówka, a wspomaganie nie działa. Biedni ludzie z BOK, bo pewnie otrzymują miliard zgłoszeń. #gdansk #rower
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elementalista: Zgłaszaj w aplikacji, dopisuj krótką notkę np."nie działa od początku/nie działa po 200m" - rowery znikają z użycia po ~30-60 minutach i pomagasz innym użytkownikom.

Ludzie olewają zgłoszenia - a oni muszą je sprawdzać.
I rzeczywiście przyjeżdżają wsiadają na rower i weryfikują czy działa wspomaganie.

Blokadzie jak silnik zacznie hałasować pomóż , często szprycha dotyka
  • Odpowiedz
@Line-Storm: Pisałem Ci już, że zgłaszam za każdym razem, ale już mnie to nudzi. Tak jak @DzikiBomber napisał - też myślałem, że po paru miesiącach w końcu wymyślą jakiś myk, że to będzie działało wszystko, ale no nie. Jak mam rano wychodzić do pracy i szukać działającego roweru to chyba ostatni raz sobie przedłużam abonament. Ile można. Jeszcze raz się mi rower nie odblokował to pobiegłem szybko na tramwaj
  • Odpowiedz
@elementalista: Idealnie nigdy nie będzie.
To sprzęt publiczny, używany przez kilkanaście osób dziennie, często katowany i celowo niszczony.

Część rzeczy poprawiają, blokady z nowymi nakładkami już prawie nie spotykam problemów z zamykaniem.

O ile doczekamy się kiedyś pełnej floty użycie pojedynczych rowerów może spaść to i poprawi się statystyka awaryjności. Ale
L.....m - @elementalista: Idealnie nigdy nie będzie. 
To sprzęt publiczny, używany p...

źródło: comment_BJipLuev1J56duCpBdETtrdM1F2q58jQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@elementalista: u mnie ostatnio w 2/3 kursów albo wspomaganie nie działa albo pedały przeskakują. Często zdarza mi sie w drodze do pracy gdzieś podjechać i podmienić rower. Oczywiście zawsze zgłaszam awarię i trochę się obawiam, że w końcu mnie oskarżą o niszczenie rowerów xD
  • Odpowiedz
@FPNgda: Mam taka samo, już mnie to męczy. Co jadę gdzieś to muszę wymieniać rower, zgłaszać, tracić czas i biec na tramwaj. Albo w najgorszym wypadku cisnąć pod górkę rowerem bez wspomagania. @Line-Storm: Nie ma być idealnie, ma być sensownie i wygodnie. A nie jest. Daleko temu do wygody użytkowania.
  • Odpowiedz
@FPNgda: TAK te pedały przeskakujące to jest tragedia (obok innych jak wycieńczająca jazda bez wspomagania). Zauważyłem, że okresowo przeskakują, jakby brakowało ogniwa w łańcuchu, i mniej więcej da się wyczuć kiedy takie wystąpi, co minimalizuje ten efekt zaskoczenia podczas jazdy. Boję się, że kiedyś trafię akurat na dziurę w drodze czy zjazd z krawężnika i przeskok w tym samym momencie i skończę pod autem
  • Odpowiedz