Wpis z mikrobloga

#rower #mtb #downhill
Macie jakies doswiadczenia z ochraniaczami mtb? Jezdze amatorsko po singlach, czyli bez szalenstw. Niestety posiadam pedaly platformowe z pinami i potrafia one narobic bigosu na piszczelach.
Zastanawiam sie nad ochraniaczami goleni i biore pod uwage kombiacje:
- zintegrowany na piszczel i kolano
- osobne na piszczel i osobne na kolano (da sie dobrac oddzielne?)
- albo ochraniacze na kolano + np. jakies skarpety z ocharniaczem na piszczele (np. link) albo moze jakies kombinacje z ochraniaczami pilkarskimi?
Macie jakies sprawdzone modele nie krepujace ruchow podczas podjazdowi i jakis przetarc? Cena mysle maks 300-400.
  • 11
@Czukwe_Bukwe_Ambalabamba: no tak, ale golenie się nie zginają (przynajmniej póki nie połamiesz :P), to mniejsza szansa na krępowanie niż w stawie. Kolanowymi bym się przejmowała, żeby nie krępowały, a na nie to chyba tylko ten myk z opuszczaniem.
Mam Foxa - Launch Enduro Pad, są okej. Tylko siedzą na tyle dobrze, że wciągnąć je i ściągnąć to jest chwila zabawy ;) Za to się nie zsuwają specjalnie nawet w upał -
@Czukwe_Bukwe_Ambalabamba: Też miałem ten problem do momentu jak kupiłem dobre buty (czytaj Five Teny :P ) Teraz mnie wkurza ze muszę ściągać stopę żeby zmienić ułożenie na pedale. Dużo robi też odpowiednie ułożenie stóp na pedale (pięty nisko) oraz znalezienie swojej nogi prowadzącej (ja latam wszystko z lewej i oczywiscie nie mówię tu o bandach bo tam zmieniamy nogi w zależności od kierunku). I polecam jeżdżenie na platformach właśnie ze względu