Wpis z mikrobloga

@PanKinomaniak: może Ci ułatwi życie jeżeli powiem, że ta seria nazywa się "Artefakty".

BTW: tam jest "Chyżwar" czy "Dzierzba"? (pytanie równie istotne jak Obieżyświat/Łazik, Krasnolud/Krzat czy Fremeni/Wolanie).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@haes82: Z tego co widzę to w tej serii jest aż 17 książek. Czy cała seria to jest jedna wielka historia? Jak przeglądałem recenzje Hyperiona to często są zdjęcia czterech książek tak jak wyżej, one są połączone ze sobą fabularnie?
A co do pytania, tu chyba jest "Dzierzba" ale nie jestem pewien, jeszcze tego nie czytałem dlatego też pytam gdzie mogę to zamówić
  • Odpowiedz
@Piottix: masz prawo do takiej opinii. Aczkolwiek ja szukając swój egzemplarz LOTR bardzo uważnie sprawdzałem nazwisko tłumacza, aby przypadkiem na Łozińskiego się nie natknąć. Rozumiem, że równie pilnie unikałeś Skibniewskiej. Jak napisałem, Twój gust (#!$%@? swoją drogą), Twoje prawo.
  • Odpowiedz
@haes82: Nie no, po prostu kupiłem najtańsze wydanie, ale od lat już jest poprawione i zostało tam tylko trochę "łozinizmów". Dlatego nie rozumiem tego hejtu teraz na inne tłumaczenie
  • Odpowiedz
Nie no, po prostu kupiłem najtańsze wydanie, ale od lat już jest poprawione i zostało tam tylko trochę "łozinizmów".


@Piottix: nie czytałem Łozińskiego w ogóle, ale wiem, że Bilbo Bagosz z Bagoszna już nie istnieje. Trochę poprawili. Niemniej jednak "Krzaty" zamiast powszechnie w fantastyce (w wielu innych książkach, filmach oraz grach komputerowych) krasnoludów nie wyglądają zbyt poważnie, natomiast Łazika nawet nie wiem jak skomentować. Owszem, "obieżyświat" też nie jest najszczęśliwszym
  • Odpowiedz
@haes82: akurat łazik bardziej pasuje niż obieżyświat, z tego właśnie powodu że to obraźliwe. Są inne słówka których czepiałbym się bardziej niż ten cały łazik
  • Odpowiedz
@Piottix: tak serio: temat milion razy wałkowany w Internecie. Ja mam swoje zdanie, ty zapewne swoje (swoją drogą - zapewne w dużej mierze skorelowane z pierwszym przeczytanym przekładem). Nie jest moją intencją przekonywać Cię do tego.
  • Odpowiedz
@Piottix: znacząco poprawione, ale sporo jeszcze brakuje. Ja w każdym razie każdemu pytającemu w imię zasady "nieumiejętnych pouczać" kładę do głowy żeby tej wersji nie brał pod uwagę.
  • Odpowiedz
@PanKinomaniak: Ten link, który podałem wyżej, to faktycznie cena dosyć zawyżona. Jak ci się uda zdobyć z innego źródła Hyperiona, to pozostałe 3 tomy są dostępne na aros.pl w cenie 113,19 zł.
@haes82: Ja w swojej kolekcji 1,2 i 4 tom mam właśnie z tego wydania, którego zdjęcie wstawiłeś. Pamiętam jak szukałem Endymiona na różnych aukcjach i z racji małej dostępności można było dostać tylko używki a i
  • Odpowiedz