Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Polecilem starszemu sąsiadowi picie #yerbamate bo miał tam pewne schorzenia a podobno yerba potrafi co nie co zdziałać w jego temacie.

Wybrał się do herbaciarni zakupić bombille itp. Pani picie yerby wytłumaczyła mu tak I gość pije to w ten sposób.

W poniedziałek zaparza yerbe (80 stopni itp trzyma) tj. Zalewa raz po jakimś czasie jak tam wystygnie to się napije.
Wypija tylko to jedno zalanie.

Następnie we wtorek zalewa znów czeka aż wystygnie i dopiero pije.

Środa tak samo, czwartek tak samo, piątek i sobotę tak samo z tą zmianą że susz z poniedziałku już na tyle osiadł że pije bezpośrednio z naczynia bez bombilli

Do naczynia 330ml sypie z 12 łyżeczek yerby.

Jak to usłyszałem to aż się skrzywiłem że on w sobotę wypija susz z poniedziałku i jedno zalanie dziennie wypija.

Powiedzcie mi to ja jestem nienormalny że totalnie nie rozumiem takiego picia czy pani w tej herbaciarni? Ja po jednym dniu susz wyrzucam do kibla... W życiu bym tego nie wypił następnego dnia.

#yerbamatewykopclub
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Luigi93: jeśli będzie to stało np. tydzień i tylko będzie dolewal to jest takie ryzyko. Kilka razy z palo santo nie wyjąłem wilgotnego suszu i po 3-4 dniach był zczerniały. Podejrzewam że to proces gnilny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Luigi93: X D tak jak kolega napisał możliwe że to on źle zrozumiał ale jeśli to ta pani sprzedawca w herbaciarni tak tłumaczyła no to brawo że nie zna się na tym co sprzedaje
@Medyc: @Luigi93:
Yerbe możemy zalewać lodowatą wodą (terere) albo ciepłą (do 80C, ale ponoć 75C jest najbardziej spoko, ja przynajmniej wole 70-75C). I susz możemy zalewać ile razy chcemy, niektóre można zalewać i zalewać, i ciągle pić. A niektóre po paru zalaniach tracą smak.
Nie jest wskazane trzymanie suszu (zalanego) przez parę dni. Najlepiej pić z rana, a pod wieczór wyrzucać susz. Taki wielodniowy susz jest słaby w smaku +