Wpis z mikrobloga

Przejąłem zapuszczoną działkę, i chciałbym od przyszłego sezonu nadać jej normalności - uprawa warzyw, trawniczek, czyli klasyka.

Zrobiłem porządek wokół i ogarnąłem drzewa, pozostaje przekopać to wszystko... No i to jest najtrudniejszy etap.
Gleba jest bardzo ciężka do kopania. Sporo gliny, wszystko zbite. Teren pofałdowany i nierówny. Na wszystkim rośnie coś, co bardziej przypomina łąke niż trawnik. Gęsta trawa, bogata roślinność, co daje nam ziemię przerośniętą korzeniami.
To bardzo utrudnia kopanie.

To by było do przejścia, bo to kwestia czasu i pracy. Jednak taka ilość zielonego przeyprawia o ból głowy. Korzeni i trawy jest tak dużo że robi się z tego problem.
Najchętniej zrobiłbym coś, żeby to naturalnie przegniło, tak żebym miał czarną ziemię i mógł ją w miarę normalnie przekopać na początku sezonu.

Słyszałem że można wszystko pokryć geowłókniną na kilka miesięcy. Roślinność powinna zginąć bez dostępu światłą, a potem przekopanie - i już gotowy teren.

Ktoś stosował tą metodę, ewentualnie podpowie jak rozsądnie przywrócić terenowi funkcjonalność?

#ogrodnictwo #rolnictwo #rosliny #ogrod #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Sandman jeśli już to ja to bym przekopał przed zimą (i wtedy ew. przykryłl) tak jak to się zwyklo robic na polach uprawnych. Zbiór, orka przed zimą, od jesieni do wiosny lezy odłogiem i wtedy na wiosnę zająć sie tym od początku
  • Odpowiedz
Jak chcesz to kop, jak nie chcesz to nie kop :D Imo wystarczy jak przekopiesz na wiosne


@Niewiemja: Chcę żeby był efekt, tak żeby na wiosnę móc dalej ruszać z pracami, a nie jeszcze grube walki z gleba prowadzić :D
  • Odpowiedz
Walke z glebą trzeba prowadzić cały czas :D


@Niewiemja: No fakt... Ale wiesz o co mi chodziło :P

n jak przekopiesz i zostawisz do wiosny (przykryte lub nie) to ziemia dostanie powietrza i szybciej Ci to się
  • Odpowiedz
  • 0
@Sandman to zalezy ike tej trawy masz, ale ja bym się pozbył, ew zostawil cześć na kompostownik jesli masz gdzie i na wiosne dolozyc do ziemi i w tym siac i sadzić

Jak teraz kosze swoją działkę "budowlaną" co jakis czas (jak chaszcze przesosną do kolan i tak skoszoną zostawiam. Dwa-trzy tyg i po pokosie nie ma sladu. Możesz skosic teraz a przekopać np za tydzień dwa, no chyba ze masz
  • Odpowiedz