Wpis z mikrobloga

@jedrek1212: Też sobie kupiłem w Lidlu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja przesadziłem od razu do większej doniczki

ale jest chyba dość wymagająca?


@TrollingMasterNinja: Ani troche ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy niej jest po prostu odwrotnie - trzeba dbać żeby miała jak najmniej. Kwaśny torf z piaskiem i tyle, zero nawożenia. Podlewać wodą z odwróconej osmozy, deszczówką, ewentualnie odstaną przegotowaną wodą.
  • Odpowiedz
@jedrek1212: Też sobie kupiłem w Lidlu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja przesadziłem od razu do większej doniczki


@Niewiemja: Masz jakieś porady odnośnie przesadzania? Boje się że uszkodzę roślinę. Mogę ją przesadzić do takiej ziemi uniwersalnej, czy trzeba bardziej kombinować?
  • Odpowiedz
Masz jakieś porady odnośnie przesadzania? Boje się że uszkodzę roślinę


@jedrek1212: Pozgniataj tą "doniczke" tak żeby sie zrobiła miękka i żeby podłoże odeszło łatwo i po prostu je z niej wysuń w całości

Mogę ją przesadzić do takiej ziemi uniwersalnej, czy trzeba bardziej kombinować?


@jedrek1212: Torf kwaśny, w zwykłej ziemi zdechnie od razu
  • Odpowiedz
@Niewiemja: O ile większą doniczkę wybrałeś dla muchołówki?
I jeszcze mam pytanie odnoście podlewania, włożyłem ją do większej osłonki i nalałem w opór wody. W takim wypadku podłoże jest bardzo wilgotne i mam wrażenie że stoi w wodzie, czy tak powinno być?
  • Odpowiedz