Wpis z mikrobloga

@jedrek1212: Też sobie kupiłem w Lidlu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja przesadziłem od razu do większej doniczki

ale jest chyba dość wymagająca?


@TrollingMasterNinja: Ani troche ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy niej jest po prostu odwrotnie - trzeba dbać żeby miała jak najmniej. Kwaśny torf z piaskiem i tyle, zero nawożenia. Podlewać wodą z odwróconej osmozy, deszczówką, ewentualnie odstaną przegotowaną wodą. I to
@jedrek1212: Też sobie kupiłem w Lidlu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja przesadziłem od razu do większej doniczki


@Niewiemja: Masz jakieś porady odnośnie przesadzania? Boje się że uszkodzę roślinę. Mogę ją przesadzić do takiej ziemi uniwersalnej, czy trzeba bardziej kombinować?
Masz jakieś porady odnośnie przesadzania? Boje się że uszkodzę roślinę


@jedrek1212: Pozgniataj tą "doniczke" tak żeby sie zrobiła miękka i żeby podłoże odeszło łatwo i po prostu je z niej wysuń w całości

Mogę ją przesadzić do takiej ziemi uniwersalnej, czy trzeba bardziej kombinować?


@jedrek1212: Torf kwaśny, w zwykłej ziemi zdechnie od razu
@Niewiemja: O ile większą doniczkę wybrałeś dla muchołówki?
I jeszcze mam pytanie odnoście podlewania, włożyłem ją do większej osłonki i nalałem w opór wody. W takim wypadku podłoże jest bardzo wilgotne i mam wrażenie że stoi w wodzie, czy tak powinno być?