Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje rady byłem u dermatologa stosowałem lek tetralysal przez 3 miesiące (przerwałem booo tak) no i efekty jakies tam byly wzglednie gładka twarz itp ale to co dzieje sie od kilku tygodni z moim ryjem to tragedia czyliii na jakis czas bylo ok ale po kuracji trądzik wrócił i tutaj zwracam sie z pytaniem jaki bylby najlepszy lek (oczywiscie po konsultacji z dermatologiem) ktory jednoczesnie az tak by mnie nie nadwyrężał? (przygotowania do zawodów mam) #dermatologia #tradzik #cera #pytanie #kiciochpyta
  • 10
  • Odpowiedz
@HuierP10: ogólnie mycie twarzy mydłem nie jest zbyt dobrym pomysłem, bo mydło ma zbyt wysokie pH. Najlepiej kupić jakiś delikatny "cleanser" ja używam np. Biolaven, Odświeżający żel do twarzy

Ogólnie jeśli chodzi o trądzik to tak jak wyżej: nadtlenek benzoilu np. benzacne czy też kwas azelainowy, który oczyszcza pory i jest dobry też na przebarwienia oraz witamina C. No i koniecznie jakiś krem nawilżający, dopasowany do typu cery.

Ja używam kwasu
  • Odpowiedz
@Avmatrac: Chyba zastosuje sie do tych rad aleee niewiem jak z tym myciem moja skóra twarzy bardzo mocno sie przetłuszcza i ja korzystając z mydła czuje że ją wysuszam coo wydawało mi sie dobre zresztą przez dlugi okres czasu samo szare mydło mi pomagało
  • Odpowiedz
@HuierP10: Po terapii tetralysalem dostałam wysypu życia i w podskokach biegłam do prywatnego dermatologa, o którym napisali w sieci, że wypisuje receptę na izotek jak na cukierki. Niestety, ta terapia odpada jeśli w tym momencie swojego życia stawiasz na konkretne wyniki w sporcie. Miałeś coś zewnętrznego? Spróbuj kwasu karboksylowego (adapalen), np. w formie differinu (delikatniejszy) albo epiduo forte (rypacz, ale bardziej skuteczny).

Twarz, którą leczy się silnymi środkami należy myć czymś
  • Odpowiedz
  • 0
@HuierP10 Pomijając wszystkie błędy w pielęgnacji i diecie, żaden lek miejscowy nie zadziała natychmiastowo. Co do doboru odpowiedniego, to zależy jaka charakterystyka trądziku. Inny lek będzie dobry do ropnych, zaognionych wyprysków, a inny do np. grudek i zaskórników.
  • Odpowiedz