Wpis z mikrobloga

Ehh mireczki mam straszny problem z kupnem telefonu. Szukam jakiegoś flagowca i nie wiem co kupić. Zależy mi na ładnym wyglądzie, topowej specyfikacji, dobrym aparacie i ogólnej "fajności". Nastawiałem się na Pixela 4, ale patrząc na przecieki, będzie on wyglądał mega tragicznie (pic rel). Z drugiej strony bardzo podoba mi się #samsung #note10, tylko według pierwszych recenzji czytnik linii papilarnych działa tak samo tragicznie jak w s10, alternatywa w postaci rozpoznawania twarzy odpada, bo w samsungu działa ono tylko w 2d.

Może wy mi doradzicie, jaki smartfon kupić? Koniecznie musi to być #android, budżet raczej nieograniczony.
Ewentualnie może jest tu jakiś użytkownik note10 i mógłby się wypowiedzieć na temat tego czytnika?

#cokupic #kiciochpyta #smartfon
tusk - Ehh mireczki mam straszny problem z kupnem telefonu. Szukam jakiegoś flagowca ...

źródło: comment_XpVOTRYMDlsLMyLogQ6mY3pD7RQlvNDC.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@ANDRZ_J: Mnie odrzucają te wielkie ramki :/ Największą zaletą Pixela jest aparat, rozpoznawanie twarzy no i oczywiście czysty soft.

@Thachi: Jako że programuje na Androida, zależy mi na jak najdłuższym wsparciu, a ostatnia afera z blokadą Huaweia trochę mnie odrzuciła od tej marki.
  • Odpowiedz
@Marek1991: Bardziej chodzi o przypadki kradzieży, w dzisiejszych czasach ktoś na podstawie twojego zdjęcia mógłby odblokować telefon i robić przelewy z aplikacji mobilnej banku.
  • Odpowiedz
@tusk: pixele to gówniane telefony, a cena w Polsce to plucie w twarz. Poza tym w czystym androidzie nie ma połowy funkcji które są dostępne w nakładkach.
Jeżeli chodzi o czytnik linii to w S10 działa już dobrze. Za dnia odblokowuje twarzą, czasami palcem jak trzymam jakoś dziwnie telefon czy coś. W nocy czasami też twarzą, ale ostro świeci po oczach, więc lepiej palcem
  • Odpowiedz
@Marek1991: Ja się trochę przeraziłem jak zobaczyłem recenzję a80 od Klawiatura, bo tam jest chyba ten sam moduł co w note10. Tutaj widać, że działa tragicznie. U ciebie jest lepiej?
tusk - @Marek1991: Ja się trochę przeraziłem jak zobaczyłem recenzję a80 od Klawiatur...
  • Odpowiedz
@tusk: a ja odpowiem bardzo przewrotnie. Jestem uzytkownikiem wszystkich s10 (tak, w s10e inny czytnik linii), teraz mam oba Note 10 i nigdy na czytnik nie narzekalem:) Dziala sprawnie i szybko. Jedyna rzecza do ktorej trzeba sie przyzwyczaic to polozenie czytnika - na poczatku kiepsko w niego trafialem z racji tego ze jest pod ekranem:) moze kluczem do sukcesu jest odpowiednie skanowanie odcisku? Telefon podpowiada wręcz, żeby zmieniac lekko polozenie palca
  • Odpowiedz
@Tusiek89: A jak z takimi bardziej przyziemnymi aspektami? Bateria wytrzymuje spokojnie cały dzień użytkowania? Ekran i plecki nie rysyją się za bardzo?
  • Odpowiedz
@tusk: za wczesnie troche zeby powiedziec cos na temat rysowania Note'ow ale technologicznie to chyba to samo szklo co s10 wiec jest bardzo dobrze. Nosze telefon bez etui i naprawde jest ok. Warto wspomniec ze na Note'ach jest taka jakby dodatkowa folia ochronna, nie trzeba samemu montowac, to tez przedluzy znacznie nieskazitelnosc wizualna:) a co do baterii - telefonu nie oszczedzam, bluetooth, lokalizacja, WiFi ciagle wlaczone i spokojnie wystarcza to na
  • Odpowiedz
@Tusiek89: Właśnie sprawdzałem jego wielkość i trochę za duży dla mnie (będę się przesiadał z S7). Dzięki za info, już jestem zdecydowany na Note 10
  • Odpowiedz
@tusk: siedzę na note10+ w tym momencie, w tym roku miałam większość flagowców (s10, pixel 3, xs max, p30 pro) więc jak masz jakieś konkretne pytania o konkretny model to wal

pixel 4 nie zapowiada się jakoś ekscytująco. zamiast wide angle dają telephoto, hardware to znowu malutki kroczek a nie żaden skok, historia awaryjności w przypadku 2 i 3 serii nie nastraja pozytywnie. Telefon poza tym w europie kosztuje absurdalnie dużo
  • Odpowiedz