Wpis z mikrobloga

Kupiłem telewizor 43UK6400PLF reklamowany jako 4k HDR i Netflixem. Na pierwszy rzut oka widać, że netflix na tym TV nie działa w rozdzielczości 3840 × 2160. Zapytałem obsługę klienta LG czy ten model obsługuje 4k. W odpowiedzi otrzymałem "Uprzejmie informujemy, iż telewizor 43UK6400PLF obsługuje obraz w rozdzielczości 4K bez potrzeby podłączania dodatkowego źródła. " i jeszcze pokierowano mnie bym zresetował ustawienia obrazu. Oczywiście nic to nie pomogło. (°°

Jakość netflixa porównuję z netflixem wyświetlanym z PS4 Pro. Dodałem, że "Ostrość całego interfejsu WebOS w porównaniu do obrazu z PlayStation, również zostawia wiele do życzenia. "

Zapytałem: "Dalej obraz nie jest wyraźny jak na 4k przystało. Czyli wychodzi na to, że telewizor nie jest w stanie być źródłem obrazu 4k? Są Państwo w stanie zagwarantować mi, że aplikacje z telewizora Netflix jak i Youtube działają w rozdzielczości 4k? "

W odpowiedzi LG zaproponowało wizytę serwisanta.
Ciekawe co z tego wyniknie. Brat również posiada telewizor LG 4k i jakość netflixa jest taka sama.

Czy LG oszukuje klientów? Ciekawe co powie serwisant.

#technologia #oszukujo #telewizory #playstation
  • 15
4k to hasło marketingowe, prawda jest taka że wielu producentów w tym LG na tym oszukuje stosując różnego rodzaju sztuczki.


@Kowixx: Może jest tak jak mówi @Medonix i tak naprawdę jedynie tracę czas. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Hogarro: Telewizor jest w rozdzielczości 4k zgodnie z normą ISO. Telewizor nie spełnia norm UHD wg Digitsl Europe przez ograniczoną rozdzielczość w kolorze, i ograniczony zakres barw. Poczytaj pod hasłami RGBW, matryce M+. Dolożyłbys 2-3 stówy i miałbyś Philipsa czy Samsunga z pełnym certyfikatem UHD. LG miało wycofać te panele ale coś im się nie spieszy. Ale się nie dziwię jak ten pseudo ultra HD tv jest jednym z lepiej sprzedających