Wpis z mikrobloga

4 ofiary śmiertelne - dwoje dzieci i dwoje dorosłych, 90 osób rannych.

Piorun uderzył w stalowy łańcuch którego trzymało się kilkanaście osób.

W Zakopanem został powołany sztab kryzysowy. Szlak na giewont zamknięty, zabici i ranni zwożeni są do szpitali.


W tym czasie Hartman:

Krzyż nadal zabija! Usunąć z Giewontu!

Myslałem, że to krwa fejk... ale jednak nie. ()
Napisał bym coś ale niepotrzebnie bym zwierzęta obraził.
#polska #tatry #wypadek #burza #bekazlewactwa #bekazpodludzi #zydzi #antypolonizm #afera
FlaszGordon - >4 ofiary śmiertelne - dwoje dzieci i dwoje dorosłych, 90 osób rannych....

źródło: comment_BQG5tEhPBspfPucpsh4dvH9PIzvPoLtt.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
ustawianie metalowych przedmiotów na szczycie góry nie jest najlepszym pomysłem.


@bijotai: Tak się składa, że taki krzyż działa jako zwód odgromowy. Problem w tym, że o piorunach wciąż mało wiemy. O kulistych praktycznie nic. Plazma, ziemia, woda, dwutlenek węgla, hemoglobina – taka sytuacja.

Znajomy, jeden z kilku, którzy graniami samodzielnie przeszli całe Tatry wzdłuż, opowiadał jak podczas tej wędrówki złapała go burza i w pewnym momencie czuł, jak włosy na całym
  • Odpowiedz
@bijotai: Pomyśl odrobinkę.

Ten piorunochron który ci dekarz na chałupie zamontował to on ma "przyciągać" czy "odpychać" pioruny?

Na jakiej zasadzie to by miało działać ("przyciąganie" / "odpychanie")?

Jeśli będziesz stać na szczycie podczas burzy (i akurat nie będzie innego uziemienia) to w co (lub kogo) piorun #!$%@??

Dla czego nie powinno się np: stać pod drzewem podczas burzy?

Dla czego jednocześnie nie powinno się stać w szczerym polu podczas burzy?
  • Odpowiedz
Znajomy, jeden z kilku, którzy graniami samodzielnie przeszli całe Tatry wzdłuż, opowiadał jak podczas tej wędrówki złapała go burza i w pewnym momencie czuł, jak włosy na całym ciele mu się elektryzują, czy coś w tym stylu


@Adwokat_Boga: nie trzeba chodzić po górach aby zaobserwować takie zjawisko, dosłownie włosy stają dęba zwłaszcza długie ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@FlaszGordon: nie możesz porównywać krzyża do instalacji odgromowej akurat krzyż na Giewoncie przyciąga pioruny :( ale nie jest instalacją która ma chronic Zakopane jak napisał wyżej jakis wykopek ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pomijając tego dzbana to ustawianie metalowych przedmiotów na szczycie góry nie jest najlepszym pomysłem. Oczywiście fani krzyża na Gwiewoncie nie pojmują prostej fizyki¯_(ツ)_/¯


@bijotai: Gdy go dobrze uziemisz, to będzie działał jak piorunochron, ściągając pioruny na siebie i wysyłając je w ziemię, zamiast w łańcuchy, których trzymają się ludzie.

Jak zdejmiesz krzyż, to łańcuchy będą tam głównym celem piorunów, bo to na nich będzie zbierał się potencjał, gdyż będą najwyższym metalowym
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski podstawowa kwestia uziemisz, ale przecież co ja tam wiem. Tutaj sami znaffcy. Czekam aż któryś napisze o dziedzictwie katolickiej Polski. Metalowy krzyż to niestety nie najlepszy pomysł. Koniec i kropka.
  • Odpowiedz
podstawowa kwestia uziemisz, ale przecież co ja tam wiem. Tutaj sami znaffcy. Czekam aż któryś napisze o dziedzictwie katolickiej Polski. Metalowy krzyż to niestety nie najlepszy pomysł. Koniec i kropka.


@bijotai: napisz lepiej jak zabezpieczyć łańcuchy, o to od nich zginęli ludzie.
  • Odpowiedz
pomijając tego dzbana to ustawianie metalowych przedmiotów na szczycie góry nie jest najlepszym pomysłem. Oczywiście fani krzyża na Gwiewoncie nie pojmują prostej fizyki¯_(ツ)_/¯


@bijotai: ale wiesz, że wtedy piorun uderzy bezpośrednio w człowieka, albo i tak w skały? Z dwojga złego lepiej niech wali w krzyż i idzie do ziemi... Byle tylko ludzie byli świadomi, żeby się tam nie zbliżać w taką pogodę.
  • Odpowiedz