Wpis z mikrobloga

Wybieram neta ze światłowodami + telewizja w pakiecie (70 kanałów) do bloku i mam do wyboru 2 firmy - DOMTEL to jest lokalny firma #siedlce i Vectra, bardziej znana. Tylko te firmy są w mojej okolicy :(

Nie wiem czy nie korzystniej będzie wziąć telewizji gdzie indziej bo w Domtelu internet 600/60 umowa 24 msc to 50 pln. + telewizja za 39 = 89,99. Strasznie drogo, chyba kupię gdzie indziej telewizja po prostu oddzielnie. Vectra 29 zł najmniejszy pakiet. Polecacie jakieś kablówki? Aha to jest dla mamy wiec aby działy podstawowe kanały i będzie dobrze, bez żadnych eleven itp.

Ceny domtel umowa 24 msc
Prędkość: 600/60 Mb/s
Opłata abonamentowa: Pierwsze 12 miesięcy :50,00 zł następnie: 80,00 zł
300/30
Opłata abonamentowa: Pierwsze 12 miesięcy :40,00 zł następnie: 70,00 zł
Prędkość: 150/30 Mb/s
Opłata abonamentowa: 40,00 zł
Prędkość: 100/100 Mb/s
Opłata abonamentowa: 65,00 zł

Vectra
Internet 600/30 Mb/s
69,99 zł MIESIĘCZNIE
Internet 300/20 Mb/s
54,99 zł MIESIĘCZNIE
Oferta dla studentów – Internet 150/15 Mb/s
49,99 zł MIESIĘCZNIE

Myślałam jeszcze nad telewizją online - np wp pilot ma za 6,90 wszystkie kanały które mama by używała. Oczywiście mam telewizor z funkcja internetu. Widzę również ze cyfrowy polsat ma IPTV https://sklep.cyfrowypolsat.pl/IPTV-telewizja-kablowa. Korzystał z was ktoś z takiego rozwiązania?
#internet #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #orange #swiatlowody #vectra #telewizja #siedlce moze ktos z Siedlec ma opinie na temat Swiatlowodow domtela?
BarbaraM21 - Wybieram neta ze światłowodami + telewizja w pakiecie (70 kanałów) do bl...

źródło: comment_r48MzlNZcCDesl4MXd8uOG0AthOwn5om.jpg

Pobierz
  • 32
@BarbaraM21: Nie ma różnicy w pobieraniu, bo jeżeli nie masz połączenia gigabit ethernet po kablu to nigdy więcej niż 100 nie poleci. Nawet gdyby serwer, z którego pobierasz, na to pozwalał (a praktycznie nie ma źródeł, które na to pozwalają, oprócz płatnych warezów oraz bardzo seedowanych torrentów). Po wifi 2,4 GHz jak leci 35-40 Mbps to jest już dobrze, na 5 GHz też jest maksymalnie 100 Mbps tak jak po zwkłym
@KaluHeHe: Aha bo tv u nas ma jakies 50'' ale sa kanały HD na wp pliot. Raczej tam wezme podstawke i ew. dla mamy jeszcze jej kupie netflixa czy hbo go
@Serek_Niehomogenizowany: No ofc kabel bedzie podciagniety do kompa i router 1GB. Najbardziej mi zalezy na predkosci na PC, wiadomo ze wifi zmniejsza szybkość.
@Ian: Za ile umowe masz, bo nie wiem czy brac 600 czy moze mniejsza.

Tylko
@BarbaraM21: No to ja powiem Ci tak, ze swojego doświadczenia. Obciążenie u mnie w domu przy ok. 15 podłączonych stale urządzeniach po wifi oraz jednym pececie po kablu 1Gb wynosi w szczycie ok. 100-120 Mbps i to nie stale, tylko w pikach. Z reguły serwisy, z których coś się pobiera, ograniczają przepustowość np. do 30 Mbps. Rzadko się zdarza, żeby nie było żadnego lejka. Ja mam u siebie 500 Mbps i
@BarbaraM21: mam 50 Mb/s 30 Mb/s i filmy z o najwyzszej jakosci ładują się bez zadnego zaciecia, mogę przewijać bez problemów na dowolne miejsce te 4 k czy jeszcze wyzsze juz nie pamietam. place 40 zl miesiecznie, byloby taniej gdybym wzial na 2 lata, wzialem na 1 rok.
na 5 GHz też jest maksymalnie 100 Mbps

@Serek_Niehomogenizowany jak masz kartę WLAN za 50zł i router jakiś noname za 150zł, to tak możesz mieć. Ja osiągam po LANie na linku 2x2:2 867 Mb/s ~72 MB/s z routerem za dwoma ścianami. Miałem styczność z routerem i WLANem 3x3:3 z linkiem 1,3 Gb/s i transfery osiągałem na poziomie 108 MB/s.

Co do prędkości internetu, to na tabletowo ostatnio zrobili "test" pobierania na światłowodzie
@rafosk: router mam Asus DSL-N55U, więc raczej segment premium urządzeń domowych. Choć ma już swoje lata, więc może to też ma wpływ. Kartę wlan mam nie wiem jaką, choć mobilna stacja robocza kosztująca obecnie ok. 7500 PLN chyba nie ma wsadzonego jakiegoś szmelcu - ale głowy nie dam. Za dwiema ścianami - to też pytanie, jakie masz ściany. U mnie jest jedna, podwójna, z żelbetonu. Ekranuje do tego stopnia, że 5GHz