Wpis z mikrobloga

#bialystok

Od dziś zamknięto dwie ulice w związku z remontem kanalizacji.
1. ul. Białostoczek do drugiej połowy października mapa
2. ul. Jana Brzechwy - terminu nie podano. Dodatkowo ul. Wojciecha Bogusławskiego stała się z jednej strony ślepą ulicą mapa

Na ul. Kozłowej wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

W ten weekend w sobotę zamknięta zostanie ul. Sienkiewicza (przy Rynku) w związku z koncertem. blokady

W Sokółce w związku z budową wiaduktu zamknięto wylot na Krynki - ul. Mariańska mapa

Wydano decyzję zatwierdzającą ostatecznie przebieg S19 - Południowej Obwodnicy Białegostoku

Utworzyłem mirkolistę - można się tutaj zapisywać do wołania. To ostatni wpis, w którym wołam ręcznie plusujących poprzedni. link

Wołanie:

  • 10
  • Odpowiedz
@emcter: Ostatnio pojawiła się iskierka nadziei na przebieg S16 Olsztyn - Ełk - Białystok, ale chyba została zrujnowana przez taki sam powód jak zakopianka - bo hurr durr będą omijać nasze turystyczne zajazdy hurrr durrr. To jest moje marzenie, Mazury ekspresówką, kupić łódkę, domek i na starość w 40 minut być.
  • Odpowiedz
@emcter: Ten odcinek jeszcze rozważają i chyba 5 wariantów jest. Decyzja środowiskowa z ostatecznym przebiegiem ma być na jesień dopiero, ale w skrócie to

Planowany odcinek drogi ekspresowej S19 ma długość ok. 51 km i jest poprowadzony w przybliżeniu tak, jak wygląda dzisiejszy przebieg DK19 (z ominięciem Sokółki, miejscowości Straż i Czarna Białostocka).

https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/32156/S19-Pkaza-plany-dodatkowego-warinatu

Ale tak jak mówisz - pójdzie mniej więcej po starym śladzie, dobudują drugą jezdnię na obw.
  • Odpowiedz
@klotz: Ten plan co jest na mapie chyba odkąd wybudowali tamtego ślimaka był.
W końcu. I w końcu to sensownie będzie wyglądało.

Jeszcze jakby przenieśli Urząd Celny zamiast kotłować ciężarówki na Octowej to byłoby bardzo fajnie
  • Odpowiedz
@emcter: Wiesz z południowym odcinkiem też za dużo nie nawymyślali, też po planach sprzed wielu wielu lat go puścili ;)

A co do południowego to moim zdaniem ogromny błąd to budowa węzła Białystok Południe z wylotem na ul. Mickiewicza. Jednojezdniowy dojazd do miasta - to MUSI zostać przebudowane. Najlepiej w podobnym standardzie co Kleosin - Łapy - tj. stary przebieg, ale omijając Stanisławowo itp.
https://imgur.com/a/YW4MO1P

Chociaż chyba jednak z S16
  • Odpowiedz
@emcter: Wiesz co, ja sobie nie potrafię wyobrazić braku tirów na Maczka/Andersa :P

Ale tiry i tak znikną, przynajmniej te na Litwe jadące gdy oddadzą S61 Ostrów/Łomża/Ełk/Suwałki/Budzisko za 4-5 lat.

Lublin ma bardzo podobną obwodnicę, oddaloną od miasta w ciągu S19 i S17 i jest bardzo spoko i kulturalnie.
  • Odpowiedz
@klotz: s16 bardzo by się przydało, teściowa w Olsztynie, teraz jadę 3.5h w jedną stronę. A co do innych remontów to na Produkcyjnej się #!$%@?ą aż boli...
  • Odpowiedz