Wpis z mikrobloga

We wrześniu jadę do Gruzji i w tym celu założyłem sobie konto w Revolucie. Ale teraz widzę, że w aplikacji nie można wymienić złotówek (ani w sumie żadnej innej waluty) na gruzińskie Lari. Jednak w FAQ jest napisane, że można wypłacać z bankomatów i płacić w sklepach w 140 walutach. Pytanie moje jest takie: czy jeśli Lari nie jest obsługiwane to wypłacając fizyczną kartą z bankomatu będę miał naliczoną wielką prowizję? Revolut mówi niby, że należy wybrać opcje w bankomacie "bez przeliczenia", ale wtedy będzie musiał być jakiś przelicznik w aplikacji, którego w sumie nie widać, bo nie ma tej waluty zapisanej. I w jakiej walucie powinienem mieć środki na koncie podczas wypłacania?

#revolut
  • 8
@panautobus166: Zamień przed wyjazdem PLN na USD/EUR (nie w weekend).

Na lotniskach w Kutaisi i Tbilisi rok temu nie spotkałem się z żadnymi prowizjami w bankomatach, więc wyciągasz z lokalnych bankomatów lari po wylądowaniu na luzie. Oczywiście wybierasz opcję "Przelicz wg kursu wystawcy karty" lub podobną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rtg_: Nie xD Spread na rynku ogólnie. Zawsze tak jest przy mało popularnych parach walutowych.

I tak nie ma to większego znaczenia przy kwotach na wakacje, ale rok temu jak to przeliczałem tym najlepiej było jechać z EUR/USD na Revolucie i tyle.