Wpis z mikrobloga

@Buthole: W tym rzecz, Kaczyńskiemu ktoś wymyślił generalne rozwiązanie, bo jakiekolwiek uderzanie w temat powoduje automatyczny sprzeciw skonsolidowanej większości społeczeństwa. Stąd te ataki są nieskuteczne.
@Buthole: Ech takich ludzi znajdziesz po obu stronach barykady, łacznie z tęczowym music boxem. Problemem nie są ci ludzie. Problemem jest brak zaangażowania po jednej stronie, bo druga strona (obecnie przy władzy), mam wrażenie pracuje dzień i noc.
@Praetorian2002: moim zdaniem najlepsze co może teraz spotkać ludzi to odłączenie telewizji, i niech czytają prawdziwe niezależne portale to może coś by weszło do głowy dla tych ludzi, bo jak u jednych to i u drugich propaganda nie mogę nawet wytrzymać minuty jak oglądam jakieś wiadomości (òóˇ)
@Buthole: Od telewizora i od mediów społecznościowych nie odłączysz. Ta maszyna ruszyła już dawno, i jak widać działa bez zgrzytu. Jeśli miałoby teraz cokolwiek się zmienić, to wg mnie tylko i wyłącznie wtedy jeśli jaśnie panujący by zszedł. A na to się nie zapowiada.

Ale tak szczerze, to co by to zmieniło. Jest jakakolwiek jakość w tej naszej polityce?
@Praetorian2002: Chyba społeczeństwo musi się odmłodzić ale z tego co widzę nawet ludzie po 20+ roku życia już są zatruci, moim zdaniem ludzie po wyżej średniej poziomu iq powinni brać udział w głosowaniu, bo tak naprawdę z badań największy odsetek ludzi chodzący na wybory to (nie ma co się oszukiwać tumany tylko cieszące się z tego że dostaną niby pieniądze z nieba albo od prezesa) mało rozwiniętych ludzi umysłowo :(
@Buthole: Mnie najbardziej ubawił (bo nie rozczarował) Kukiz. To jest apogeum upadku, jeśli można tak napisać. Cała reszta to odstawia szopkę, żeby jak śpiewał Cugowski jeszcze jeden, jeden raz załapać się na składkę od narodu. Z jednej strony to smutne, ale naiwny ten który twierdzi że w polityce jest miejsce na sentymenty. To jest czysty, wyrachowany biznes.
moim zdaniem ludzie po wyżej średniej poziomu iq powinni brać udział w głosowaniu,


@Buthole: w jakiś sensie masz rację, ale z drugiej strony to jest zaprzeczenie demokracji. No bo jak ustalisz wartość graniczną? 105 iq, ale dlaczego nie 106 iq, itp.
@Buthole: To jest przewrotność demokracji. Demokracja to taki ustrój gdzie rządzą sprzątaczki (relatywnie osób wykonujących proste zawody jest w społeczeństwie najwięcej, i te oto osoby głosują). Jak zapytasz kogokolwiek, czy widzi coś złego w takim modelu, to odpowie że absolutnie nie bo jest sprawiedliwy społecznie.

Tą samą osobę, która pracuje w jakiejkolwiek firmie, jak byś zapytał czy chciałaby żeby zarząd tej firmy wybierały sprzątaczki, to popukałaby się w czoło.
@Buthole: No na co zdaje sie wskazujesz, to census majątkowy, ale jak czytałem Rutkowski wydał na wesele 1 000 000 zł. Chciałbyś żeby to on miał prawo głosu, bo ma 1 mln, a ty nie masz (tylko przykład, życzę ci jak najwięcej) ? Census majątkowy też nie tworzy jakości niestety.