Wpis z mikrobloga

"teraz to już na pewno kobiety przestaną pracować, bezrobocie niskie bo się nie chce pracować bo mają 500+, chleją cały miesiąc za to, samochody biorą na raty, kiedy ja też coś dostanę?"


@karolwlodawa: taka prawda
  • Odpowiedz
@impet: Widzę ze zgrabnie manipulujesz cudzymi wypowiedziami byleby wykazać ze krytykujący ten cały socjal nie maja racji. Otóż nie, wcale tak nie twierdze. Twierdze ze Polska będzie kolejnym wzorcem upadku. Tak jak osobnymi scenariuszami byly wariant Argentyński, Grecki czy Wenezuelski. Za kilkanascie lat bedzie mowilo sie o scenariuszu Polskim
  • Odpowiedz
@AntyDojcz: sam napisałeś, ze upadły na skutek rozbuchanego socjalu ziom XD
Grecja weszła na kurs definitywny UPADEK w 2002 roku, wiesz co wtedy zrobili?
  • Odpowiedz
@impet: Napisałem ze na skutek rozbuchanego socjalu a nie na skutek 500+ jak to probujesz imputować(socjal w Polsce to nie tylko 500+). A co zrobi Polska? Zabierze 500 ziko? Śmiem wątpić że znajdzie się rząd który podniesie rękę na święty program madek polek. 500+ finansowane jest dlugiem zagranicznym(podobnie jak Grecki dług). Co sie stanie jak w tych krajach wzrosną stopy i inwestorzy zaczną wyprzedawać nasze obligacje? Co sie stanie jak
  • Odpowiedz
@AntyDojcz: ty myślisz ze ja bronię socjal, a ja tylko chce się dowiedzieć jakim cudem polska ma pójść w ślady grecji i wenezueli XD widzę ze znasz kilka aktualnych pojęć typu rolowanie długu, wiec możesz mi opisać np upadek grecji, ale tak od 1994, może faktycznie polska tez tak działa i nie wiem
  • Odpowiedz
@impet: Jak to jakim cudem? Polskie zadłużenie w „walutach” wygląda obecnie gorzej niż Argentyńskie. W Europie w gorszej sytuacji jest tylko Turcja i Węgry. Gdy złoty tąpnie to naturalnie podniesie to raty „w złotówkach” a w połączeniu z koniecznością wypłaty wyższych odsetek za tzw. „Ryzyko” (Argentyna placi 25% za 9 latki, Polska ledwo 1,93%) to leżymy i kwiczymy(żeby lepiej to uświadomić obecne odsetki od długu to 29,2mld zł rocznie, przy
  • Odpowiedz