Wpis z mikrobloga

#holandia

Mirki. Pytanko. Potrzebuje założyć konto w banku w Holandii. Nie mam zameldowania. Czy jesteście w stanie polecić bank, który nie utrudni mi tego?

Czy lepiej po prostu założyć w Polsce konto walutowe? Który wariant jest lepiej oplacalny?
  • 10
  • Odpowiedz
@maly_nka: Konto walutowe w Polsce też ci wystarczy. Oni za przelewy zapłacą dokładnie tyle samo. Na pewno darmowe ma ING a w takim Pekao biorą prowizje za przychodzące przelewy SEPA.

Opcją jest też zawsze Revolut.
  • Odpowiedz
@maly_nka: według mnie lepiej holenderskie konto (np. w ING), nie potrzebujesz meldunku. Koszt kilku euro miesięcznie. W Holandii dominują karty debetowe maestro i vpay, polskie karty mastercard i visa nie są wszędzie akceptowane. No i oczywiście wygoda, pieniądze natychmiastowo na koncie
  • Odpowiedz
  • 1
@motaboy ja tego nie moge ogarnac jak w XXI wieku przy takiej konkurencji na rynku i przy mozliwosci zakladania kont przez internet sa jeszcze banki z prowizja za przelewy przychodzace. W BZWBK tez naliczali za przychodzace SEPA
  • Odpowiedz
ja tego nie moge ogarnac jak w XXI wieku przy takiej konkurencji na rynku i przy mozliwosci zakladania kont przez internet sa jeszcze banki z prowizja za przelewy przychodzace


@barxik: Zaliczyłem dokładnie takiego "zonka" kiedy zorientowałem się co mi robią w Pekao. Wyobraź sobie że za jakieś 20 EUR pobrali prawie 4,64 eur prowizji.

Napisałem im reklamację - prowizji mi nie zwrócili, zaproponowali "łaskawie" rok darmowych przelewów przychodzących.
  • Odpowiedz