Wpis z mikrobloga

Mireczki, ratunku. (,)
Postaram się możliwie prosto napisać w czym rzecz, będę niezmiernie wdzięczna za wszelką pomoc!
Posiadam #huawei P20, który ma usb c otg. Mam też dysk SSD adata sd700. Chciałabym to ze sobą połączyć za pomocą oryginalnego kabla do telefonu i dokupionej przejściówki (z jednej strony wejście typu A, z drugiej wejście typu B micro usb 3.0). To niby powinno działać, ale tak nie jest.
Nie mam jak sprawdzić tej przejściówki, może kupiłam niesprawną. Czy tu czegoś brakuje w tej kombinacji czy powinnam zakupić coś innego?
Chcę zrobić kopię zapasową (pilnie) i przywrócić ustawienia fabryczne, bo telefon kiepsko działa po ostatniej aktualizacji :/ co robić?! Majfrendy z serwisu adata nie pomogły, niestety.

#telefony #elektronika #smartphone #huaweip20 #adata
  • 13
@wypokowy_expert: Nie sprawdzę, bo to nie taka końcówka i to nie służy do łączenia myszki czy pena. Huawei twierdził, że to zadziała ale będzie trwało dłużej (czekałam godzinę i dłużej i nic :D).
Też myślałam, że #xiaomilepsze :P teraz mąż użytkuje ten szajs, a ja się przerzuciłam na powyższy :D
@kiedysjuztubylam: Sorry ale "fachowcy" z huawieia, to się huaja znają. To nie ma prawa działać. Ten mały kabel to kabel otg dla telefonów microusb 3.0. Masz w ogóle oryginalny kabel od dysku?
Najpierw bym spróbował ze zwykłym kablem usb-otg taki przykład https://www.komputronik.pl/product/490705/hama-otg-usb-a-3-0-gniazdo-usb-c-wtyk-czarny.html może też być bez kabla, ważne żeby była wtyczka usb-c i zwykłe gniazdo usb. Powinni mieć to w każdym większym sklepie komputerowym a nawet z telefonami, też powinni się