Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Barneyeos: nigdy nie trafiłem na to na Mirko, do niedawna o tym w ogóle nie słyszałem, a dzisiaj będę jadł po raz pierwszy u dziewczyny (Śląsk/Podbeskidzie) i akurat pojawia się ten post :D
Dziewczyna mówi "duszonki", ale już jej babcia mówiła pieczonki albo prażonki, nie pamiętam tak dokładnie ( ͡ ͜ʖ ͡)
ziemniaki po cabańsku


@izka715: o! coś mi w głowie świtało, ale nie mogłem sobie przypomnieć tej nazwy. Ponoć sama potrawa i nazwa "cabany" wywodzi się z najazdów tatarskich w XIII wieku na te ziemie? Tak mi się coś kojarzy :)
@Barneyeos: pieczonka, duszonka, prażonka lub po prostu kociołek. Ścianki smarujemy smalcem, wykładamy liśćmi kapuchy, a do środka ja dawałem 2-3 rodzaje kiełbas (tłustsza i taka bardziej sucha, mocno wędzona), do tego boczek pół na pół surowy z wędzonym, kapusta pół na pół kiszona i świeża, no i pyrki, marchewka, można dać grzyby czy co tam kto uważa a z przypraw jedynie sporo soli, pieprz kolorowy i papryka wędzona. Petarda!
Zapytam jeszcze czy jest opcja, ze w mowie "zaglebiowskiej" jakos inaczej na to mowia? Cos kolo prazone bo takie dwie wersje slyszalem, ale to od ludzi nie z samego Slaska tylko wlasnie z zaglebia (to chyba takie peryferie Slaska, ale sie nie znam, nie jestem z tamtych rejownow)


@Barneyeos: Zagłębie to nie peryferie Śląska, chyba, że peryferiami nazywasz miasta mające ponad 200 tysięcy mieszkańców. W Zagłębiu mówi się na to "pieczonki".