Wpis z mikrobloga

  • 2321
Mirki, słuchajcie co za akcja.
Żona dostała dzisiaj wiadomość na Messengera od znajomej z pytaniem czy ma BLIKa. Mój różowy obeznany z technikami wyłudzeń oszustów (czyta Wykop) pyta mnie co robimy. Nawet się nie zastanawiałem, wziąłem jej telefon i mówię, że ciągniemy rozmowę. Cała rozmowa poniżej. Teraz najlepsze. Podałem prawdziwy kod BLIK. Oszust wpisał go w bankomacie i za chwilę dostałem informację zwrotną do potwierdzenia transakcji. Oczywiście ją odrzuciłem, ale dzięki temu miałem już adres bankomatu pod którym koczuje naciągacz. Szybki telefon na 112. Pytam się czy zajmują się wyłudzeniami na BLIKa. Babka prosi mnie o szczegóły i informuje, że skontaktuje z policją w tym mieście. Na tym rozmowa się skończyła. Pomyślałem, że zanim jakiś patrol dojedzie to typ się ulotni. Myliłem się. Dwie godziny później dostaje telefon z informacją, że mają podejrzanego i proszą żebym zgłosił się na komendę w moim mieście, bo bez oficjalnego zgłoszenia podejrzenia próby popełnienia przestępstwa mają związane ręce. Godzinę później byłem już po przesłuchaniu. Od policjanta dowiedziałem się, że jeżeli to jego pierwszy raz to nic mu nie zrobią, tylko będzie miał notatkę w papierach. Czuję się z tym dobrze. Mam nadzieję, że oszusta mniej.
#blik #zlodzieje #oszukujo #policja
rybkazi - Mirki, słuchajcie co za akcja.
Żona dostała dzisiaj wiadomość na Messengera...

źródło: comment_1WGP6JkgzXmMYDDS0V9Ah85FXtRns5AV.jpg

Pobierz
  • 96
@rybkazi mordeczko, ustaw sobie wraz ze swoją różową logowanie dwuskładnikowe. Wtedy, żeby się zalogować na fb przyjdzie Ci SMS na podany wcześniej nr telefonu i musisz wpisać kod, który umożliwi wejście na fb. Polecam.
@rybkazi: brawo za akcje, chociaz wiem ze musze potwierdzic w aplikacji mobilnej to balbym sie podac ten kod, zreszta nie wyplacalem nigdy za pomoca blika gotowki i nie wiedzialem ze jest tam podany adres bankomatu, moze dzieki temu postowi takie akcje beda czestsze