Wpis z mikrobloga

Jaki czytnik polecacie do 500 zł? Aktualnie mam Kindle PW II, ale chcę się przesiąść na coś innego. Myślałem o Pocketbooku. Zależy mi najbardziej na wielu opcjach konfiguracji tekstu (czcionki, marginesy, odstępy) i regulacji temperatury oświetlenia. #czytniki #kindle #pocketbook #elektronika
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElGovanni: Mam od niedawna Paperwhite 4 i do tego czasu działa ładnie i płynnie gdzie w tym samym czasie Pocketbook już dawno łapał zwiechy, do tego ma okropny czas reakcji i nie radzi sobie z większością plików a bateria w nim to dramat
  • Odpowiedz
@ParanoidBumblebee: ja w dniu otrzymania PW4 miałem już problemy, do dziś zdaża się że "zapomni" sieci i trzeba go przywracać do ustawień fabrycznych bo włącza się tryb samolotowy i blokuje że nie da rady go wyłączyć.

Żałuje że go kupiłem, za bardzo ograniczony jest.
  • Odpowiedz
  • 0
@ParanoidBumblebee @ElGovanni co prawda Kindle zawiesił mi się raz czy dwa, ale dla mnie w działaniu jest szybki. Po prostu jeśli chodzi o ustawienia samego czytania ma wąskie opcje i może w innych czytnikach jest to bardziej rozwinięte, stąd moje pytanie. I regulacja temperatury światła też może być przydatna zważając na moje problemy ze wzrokiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czlowiek_Ryba: Mam obok siebie Pocketbook i Kindle więc jak chcesz mogę ci zrobić porównanie światła które ci bardziej odpowiada
@ElGovanni: Legimi jest również dostępne żebyś miał eBooki na Kindle (limitowane ale są w wystarczającej ilości) i trzymając obydwa sprzęty ja bym się skłaniał na miejscu Ryby do kupienia Kindla. Znacznie lepszy komfort pracy jest na nim
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElGovanni: Jestem pewien, że gdzieś widziałem opcje wypożyczenia na Kindle ale nie jestem w stanie tego nigdzie znaleźć więc nie będę się kłócić, nie mam w tej kwestii na chwilę obecną racji :)

Od tygodnia masz PW4 a gadasz jakbyś z nim całe życie przeżył.

Fakt Kundelka mam od niedawna ale za to z PB mam do czynienia od dłuższego czasu i jestem w stanie się wypowiedzieć więcej na jego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Czlowiek_Ryba: tutaj masz link do porównania. Ustawiałem je na 100% 50% i wyłączone podświetlenia. Po prawej stronie jest kindle. Dużo czytam po nocach więc podświetlenie jest dla mnie ważne i mniej "walił" po oczach Kindle i mniej mi się oczy męczyły od jego światła, jest takie bardziej przyjemniejsze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Czlowiek_Ryba: Tak, tryb nocny jest. Polega on na odwróceniu kolorów (taki negatyw) ale ja z niego nie korzystam bo jakoś wygodniej mi się czyta na tradycyjnym trybie tylko małej jasności. Jakiejkolwiek ustawienia ekranu czy głębsze dostosowywanie czytnika istnieje tylko w Kindlu. Pocketbook jest okropnie ograniczony
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Czlowiek_Ryba: Nie ma za co :)
Tak jeszcze podsumowując, na codzień muszę nosić mocne okulary bo jestem krótkowidzem i bez nich zazwyczaj męczą mi się szybko oczy co przy żadnym z czytników nie miało miejsca (jednak przy Pocketbook po dłuższym czytaniu w nocy następowało to szybciej niż przy Kindlu). Pocketbook nawet jeśli działa chwilowo bezawaryjnie jest znacznie wolniejszy od kindla. Pocketbook ma znacznie mniej opcji ustawień i personalizacji niż Kindle.
  • Odpowiedz