Wpis z mikrobloga

Znajomy jest fotografem. Kilka lat z rzędu, parę razy w roku, jeździł do pewnej "ulubionej modelki" aby robić jej zdjęcia rodzinne. Mąż, dzieci, dom itp. Rodzina majętna ale zdjęcia ZA DARMO
Każda taka wyprawa to 70km drogi, zdjęcia, obróbka.

W tym roku, kolega fotografuje już zawodowo, założył firmę, płaci podatki i utrzymuje się z fotografii. No i gdy Pani modelka poprosiła o zdjęcia ten zapytał o budżet. I co usłyszał w odpowiedzi?


No żesz kurła jego mać! #przegryw #logikarozowychpaskow #modelki #fotografia
  • 28
@ivan777: Pewnie się kochał w niej xD Ja bym odpisał: "Czyli przez te wszystkie lata byliście zadowoleni, a gdy w końcu zamieniłem pasję w pracę, to wy zamiast mnie wesprzeć, to wolicie szukać kogoś innego? Uważałem was za przyjaciół, jednak w tym momencie widzę, jak bardzo się na tym przejechałem"
@ivan777: Za darmo fachowca nie znajdzie, a jeśli kolega robił faktycznie dobre zdjęcia, nie trącące januszową amatorką, to pewnie dama szybko się lekcji nauczy.
No chyba, że bylejakość jest dla niej mniejszym złem, niż zapłacenie paru groszy. ¯\_(ツ)_/¯
@johnny_kwadronik: @PanDarcy: @jfrost: @darosoldier: jeżeli robił do portfolio, uczył się przy okazji to nie widzę problemu, przynajmniej pozbył się teraz ciężaru a co się nauczył i jakich klientów dzięki temu zdobył to jego.

Ja też pstrykam amatorsko, trochę hajsu poszło w sprzęt ale na razie nie chcę brać pieniędzy bo czuję, że to nie ten moment i jeszcze sporo nauki przede mną chociaż jak widzę niektórych "fotografów" co