Wpis z mikrobloga

@kubamarkos: Bo są skrajnie różne kuchnie w ikea. Gotowe zestawy Knoxhult to dramat jakościowy. Płyty słabej jakości, słabo zagęszczone, chybotliwe itd ale bardzo tanie.
Meble Metod to bardzo solidne meble, trwałe, wytrzymałe i bardzo przemyślane i co najważniejsze dobierzesz do nich praktycznie wszystko w Ikea, od koszy do śmieci, przegródki na sztućce itd. i wszystko będzie pasowało bez strat miejsca. Mam jedne i drugie. Mam też w starym mieszkaniu meble robione
  • Odpowiedz
@kubamarkos: Ikea - wyjdzie dość drogo, jakościowo raczej średnio; ale za to sprawnie, profesjonalnie i na gwarancji. U Janusza to niewiadoma, ja żałuję że tak brałem. Meble i zawiasy porządne, ale niedoróbek w cholerę, a gość nie poczuwa się jakichkolwiek poprawek, przygotowanie do pracy żałosne, nerwów poszło od cholery. Moja opina na google i mistrzowska odpowiedź Janusza -> https://www.google.com/maps/contrib/102541856454899641317/place/ChIJwb90B3M7GEcRPocdytLN14U/@50.5447018,20.4226288,9z/data=!4m6!1m5!8m4!1e1!2s102541856454899641317!3m1!1e1 dobrze, że umieściłem tą opinie (zrobiłem to po mailu w którym dokładnie
  • Odpowiedz
@kubamarkos: Ja mam wszystko Boscha i nie ma problemu. Jedyny problem jest ze zmywarką. Te Ikeowe mają prowadnice i front jedzie do drzwiach zmywarki ale wystarczy przyciąć front, i ten element dokręcić jako cokół i jest ok. Piekarnik, płyta, lodówka mieszczą się standardowo.
  • Odpowiedz
@Anal_i_zator: ok - w takim razie czas na 2 falę.... Jeśli ktoś wierzy w ten stek kłamstw, to znaczy, że moja praca nie jest skończona!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znaczy gówno się nie wytłumaczył dla sprawnego oka - kwestia kornera to nie kwestia krzywych ścian, tylko źle obliczonych gabarytów w stosunku do drzwiczek; pawlacz był wycięty wyrzynarką na oko, przykręcany i odkręcany w różnych miejscach, za nowy
  • Odpowiedz
@Kapitan-Planeta: Ja nie twierdzę że on ma rację tylko jeżeli tak jest jak pisze to mogło tak być. Mamy słowo przeciw słowu i każdy z Was może mieć 100% racje, możecie mieć po 50% albo w dowolnych kombinacjach. Bez zdjęć trudno przyznać rację.
  • Odpowiedz
@Anal_i_zator: I jeszcze jedna uwaga - zawsze jak patrzę na usługodawcę/handlarza, który pierwsze co robi to sra na klienta to zapala mi się czerwona lampka. Ja rozumiem, że klient może być dziwny, wymagający (ja byłem wymagający) albo zwyczajnie złośliwy. Ale nigdy, przenigdy nie wolno publicznie #!$%@?ć klienta. Jak widzę komentarze, tego typu to od razu wiem jak będę potraktowany w przypadku nieporozumienia. Najlepszym indykatorem dobrej współpracy są negatywne komentarze usunięte przez
  • Odpowiedz
@kubamarkos: Negtywne opinie kuchni z Ikea wynikają głównie ze złego montażu - Ikea ma firmy zewnętrzne w różnych miastach i od nich zależy cały efekt. Jeśli chodzi o same meble to są ogólnie polecane. My sami składaliśmy wszystko i jesteśmy zadowoleni. Ze sprzętem jak wyżej - ze zmywarką trzeba pokombinować (ale te z Ikea są spoko), reszta to standard.
  • Odpowiedz
@kubamarkos: Wszystko zależy od budżetu. Porządne meble na wymiar to koszt minimum 15 k za malutką kuchnię. Dodatkowo masz spore szanse, że monterzy to będą jakieś dresy z łapanki za 1500 do reki. Więc montaż będzie mocno średni. Ja zawsze staram się spotkać z monterem przed zamówieniem gdzieś mebli. Jeżeli firma mówi, że nie ma możliwości się spotkać to nie zaczynam współpracy.

Jeśli masz smykałkę do manualnej pracy gorąco polecam meble
  • Odpowiedz