Wpis z mikrobloga

Matka Polka powinna zarabiać około 4500 zł brutto. Trzeba jednak pamiętać, że wyliczenie to nie uwzględnia najważniejszego: charakteru takiej pracy. Żadna mama nie kończy przecież pracy o... 18, a o wolnych weekendach też może zapomnieć.

Przykład. Paniom w domu najwięcej, bo ponad jedną trzecią czasu, zajmuje sprzątanie. Według raportu portalu wynagrodzenie.pl średnia płaca w tym zawodzie to ok. 2500 zł, czyli nieco więcej niż płaca minimalna. Matka Polka może więc liczyć na około jedną trzecią tej kwoty, czyli 820 zł.

Niewiele mniej w ciągu dnia kobieta pomaga dzieciom przy odrabianiu lekcji i nauce. Przeciętne wynagrodzenie nauczycieli kształtuje się na poziomie ok. 4500 zł. Przyjmujemy, że matka może liczyć w tym wypadku na nieco mniej niż jedna trzecia wynagrodzenia, czyli 1300 zł.

Kucharze natomiast zarabiają różnie. Najlepsi nawet po kilkanaście tysięcy miesięcznie. Średnia zarobków w tym zawodzie to ok. 2700 zł. Zazwyczaj kobieta jedną czwartą swojego czasu poświęca na gotowanie. A przygotowywanie posiłków dla całej rodziny na pewno do łatwych nie należy. Jedna czwarta tej kwoty to ok. 675 zł.

Dowożenie dzieci do szkoły czy przedszkola też zabiera czas. Dochodzą do tego dojazdy na zajęcia dodatkowe czy do koleżanek i kolegów. Taksówkarz zarabia ok. 3500-4000 zł. Do portfela matki wędruje więc ok. 375 zł.

http://gazetaolsztynska.pl/506331,Matka-Polka-jest-bezcenna-ale-niestety-nic-nie-zarabia.html


#matka #polska #dzieci #wychowanie #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
Pobierz maszfajnedonice - Matka Polka powinna zarabiać około 4500 zł brutto. Trzeba jednak pa...
źródło: comment_kZfFuKp5cOz9b0aR6BnguPHEHGdrMwgW.jpg
  • 9
@Basiura89: Jest taka koncepcja jak dochód podstawowy ale po pierwsze musiałby być zajebiście rozwinięty kraj gdzie dla gospodarki wystarczy że tylko część zdolnych do pracy pracuje, pod drugie nikt by nie chciał wykonywać najgorszych zawodów, po trzecie i tak byliby niezadowoleni chcący więcej jak te matki i inni czujący się zawsze pokrzywdzeni.
Nie mam gówniaków i nigdzie ich nie wożę, ale sprzatam i gotuję sobie sam, więc mam dodatkową pracę po ośmiu godzinach, więc nalezy mi się prawie 1500 złotych, ale samotnych facetów każdy zlewa. Płać jeleniu podatki i siedź cicho, bo ci jeszcze bykowe dowalimy jak dla madek zabraknie. ()


@Blaskun: Bykowe już są w postaci 500+. Zamiast zabierać części dali części. Jako że z tego powodu ceny
@masz_fajne_donice: Ja takie artykuły odbieram raczej jako potwierdzenie, że praca kobiety w domu też ma wartość. Dla podbudowania poczucia własnej wartości, które drastycznie spada podczas przebywania tylko z małym dzieckiem.
Ja takie artykuły odbieram raczej jako potwierdzenie, że praca kobiety w domu też ma wartość. Dla podbudowania poczucia własnej wartości, które drastycznie spada podczas przebywania tylko z małym dzieckiem.


@oluchna: Albo to poczucie było cały czas budowane na ciągłych opiniach innych osób a nie na swojej własnej o sobie.
Mężczyźni mają o tyle łatwiej, że na co dzień nie słyszą pozytywnych opinii - 'ładnie wyglądasz', 'ładne ciuchy', 'fajna szminka' itp jakie
@masz_fajne_donice: Może jesteśmy bardziej podatne na uzależnienie się od opinii innych.
Jeśli masz/będziesz miał córkę to proszę, abyś zastanowił się jakie wzorce chcesz je przekazać i zbuduj w niej poczucie własnej wartości. Jest to chyba jedno z najtrudniejszych zadań rodzicielskich w mojej ocenie.