Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam! Od jakiś 2 lat próbuję się zmienić #przegryw #tradzik To znaczy...Jestem mega chudy i mam trądzik. Przed obecnymi wakacjami pani dermatolog przypisała mi tabletki na trądzik, które były już ostatecznością (axotret). Niestety owe tabletki mają tyle skutków ubocznych, że nie jestem w stanie wam tego tutaj rozpisać. Biorę je +/- 2 miesiące i od tego momentu zaczął się mój koszmar. Podczas brania tego leku musimy ograniczyć jedzenie, trzeba jeść zdrowo i unikać jak ognia witaminy a. Jestem typem człowieka ,który ma taką przemianę materii, że przez to odżywianie cały czas chudnę. Moja pani dermatolog mówi, że coś za coś, ma rację, wszyscy co do mnie mają rację, że nie powinienem się przejmować, że przecież jesteś takim fajnym chłopcem, trądzik ma każdy. Ale ja czuję się z nim jak gówno. Wisienką na torcie była wypowiedź babci przy rodzinnym "zlocie", zaczęła temat moich problemów o których nie ma zielonego pojęcia, a skończyła na słowach "jak nie możesz na siebie patrzeć to pozdejmujemy wszystkie lustra".Jak ja na siebie nie mogłem patrzeć to co inni znajomi mogli o mnie myśleć. Od tamtego czasu wpadłem w jakąś paranoje "przemiany". Zacząłem chodzić na siłownie, ale niestety musiałem z niej zrezygnować. Byłem pod okiem trenera personalnego, doradzał mi jak wykonywać treningi, ale to nie pomogło. Wylądowałem u lekarza, a ten wypisał mi zwolnienie lekarskie, a ja musiałem zrezygnować ze sportów siłowych. Problemy z nadgarstkami... W poprzednie wakacje mój znajomy zapoznał mnie z kumplami z, którymi regularnie do dzisiaj gram w piłkę i tam jest taka dziewczyna... Właśnie dzięki niej zauważyłem swoje problemy. Przez trądzik odwiedziłem chyba z 5 lekarzy, jedynie ten ostatni dal mi nadzieję, o której zaraz napiszę. zapisałem się do ortopedy. Kolejny problem nogi. Do dzisiaj noszę wkładki, które mnie uwierają. To jest chore, ale właśnie przez nie leczone nogi miałem też problem z plecami. Moja mama nie miała już siły jeździć do kolejnego lekarza. Ona na moje problemy wyłożyła tyle pieniędzy, tyle prywatnych lekarzy odwiedziliśmy, że wcale jej się nie dziwiłem. Czuję się z tym tak beznadziejnie, nawet, że moja mama mnie rozumie to czuję się strasznym ciężąrem, że bezemnie było by mojej rodzinie łatwiej. Jestem ciekawy jakby wyglądało moje życie bez tych problemów...Obecnie moje relacje z rodzicami są beznadziejne. Pisałem na początku, że biorę tabletki na trądzik...i tak. Po +/- 2 miesiącach brania powinna być poprawa. Niestety jest wręcz przeciwnie. Dermatolog mówi, że to normalne, ale po tym co wam opowiedziałem ja się nie czuję normalny. Rówieśnicy wyglądają na serio szczęśliwych, ja od 2 lat czuję się beznadziejnie. Jedynie ten lek może mnie uratować. Przez ten okres nabawiłem się tylu schorzeń, odpaliły mi się fobie o których nigdy nie miałem pojęcia. Jestem słaby psychicznie, więc stres to u mnie chleb powszedni. Czuję go codziennie, przyzwyczaiłem się do niego, ale coś mi mówi, że to właśnie on jest źródłem moich problemów. Nie wiem jak się go pozbyć....

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 5
  • Odpowiedz
odpowiedz ulubiony zgłoś udostępnij


@AnonimoweMirkoWyznania: brałem te tabletki, na trądzik pomogły w 100%, ale przysporzyły kilka nowych problemów zdrowotnych, kazdemu szkodzi na cos innego a są tacy co nie jest im nic. Efekty będą po około 2-3 miesiacach ale podczas brania leku wystepuje to że czasami trądzik się nasila ( u mnie akuratnie).
  • Odpowiedz
@Shadow89: No przeciez OP pisze, ze bierze od 2 miesiecy Axotret, to jest wlasnie izotretynoina.

Nie poddawaj sie qmplu, jeszcze kilka miesiecy i bedziesz mial problem z glowy. Izo dziala jak bomba atomowa na tradzik. A to ze chcesz fajnie wygladac i dbasz o siebie to normalne i sam fakt ze robisz cos w tym kierunku juz stawia Cie w lepszej pozycji niz wiekszosc spoleczenstwa. Pomysl jak bedziesz wyglądał za rok,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania jaka dzika dieta, lol. 5 miesięcy byłam na axotrecie, jadłam normalnie jak zwykle. Po prostu nie zrec za dużo marchewki, nie pić alkoholu żeby nie obciążać wątroby.

Na początku jest wysyp, twarz się oczyszcza. Potem efekty są wow.
  • Odpowiedz