Wpis z mikrobloga

Kupiłem Opla (Opel Zafira 2007 r 1.8 benzyna 140km Z18XER) i mam problem. W plynie chłodniczym mam olej, pod korkiem "masełko". Silnik czasem dymi, czasem nie. Mechanik sprawdził chłodniczkę oleju i wyszło, że nie ma przecieku. Test C02 nie wykrył nieszczelności uszczelki pod chłodnicą. Ktoś może miał coś podobnego?
#motoryzacja #opel #mechanikasamochodowa
  • 9
  • Odpowiedz
@Mopsiak: objawy wskazują jak najbardziej na wyciek z chłodniczki, ale skoro przecieku nie ma.. niech sprawdzi to ktoś inny ( ͡º ͜ʖ͡º) u mnie w astrze ubywał olej i właśnie miałem uszczelke pod chłodnicą zużytą i to byl powód
  • Odpowiedz
  • 0
Wymień profilaktyczne zestaw uszczelek pod chłodniczke. Mialem klienta na olej w zbiorniczku i też robiłem test bo myślał że upg ale jednak nie :)
  • Odpowiedz
  • 0
Test był wykonany na zimnym czy rozgrzanym silniku? Olej w chlodziwie w tym silniku zazwyczaj bierze się z chlodniczki lub jej uszczelek.
  • Odpowiedz
@Mopsiak: Pasowało by, ją zdemontować. Chłodnica w środku ma dwie komory, na płyn chłodniczy i olej. Jak puści uszczelka oddzielająca, płyny się zmieszają.
Z tym jest dużo roboty, trzeba zwalić kolektor wydechowy, magistrale wody z pompy wody, i potem się sporo nagimnastykować aby zwalić chłodnice.
  • Odpowiedz