Wpis z mikrobloga

#prawo #policja #pytanie #prawnik
Spowodowałem kolizję Art 86 par 1. Dostałem za to mandat. W samochodzie poszkodowanym były 2 osoby dorosłe i 1 dziecko, pogotowie zabrało dziecko do szpitala okazalo sie ze nic mu nie dolega i w tym samym dniu zostało wypisane do domu. Dorośli mówili że nic im nie jest I nie potrzebują do szpitala. Jednak doszły mnie słuchy że byli u lekarza rodzinnego ktory ma lepkie rączki i po zapłacie jest w stanie wystawić l4 bez problemu. Potem widziano jedna osobę w kołnierzu i odstawiali jakies cyrki w tej przychodni i wspominali cos o rozprawie. I moje pytanie to czy mogą mi oni zalozyc sprawę sądową o odszkodowanie i jeśli tak to czy sprawa jest już z góry przesadzona o mojej przegranej ?
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@Stragan pech chciał że natrafiłem na byłego policjanta i własnie chcialbym się dowiedzieć czy poza samym odszkodowaniem z OC mogą mi założyć sprawę sądową za narażenie zdrowia
  • Odpowiedz
czy poza samym odszkodowaniem z OC mogą mi założyć sprawę sądową za narażenie zdrowia


@BlackHawk7: mogą, ale nadal po to masz OC i do sprawy zostanie wciągnięty ubezpieczyciel, który w razie czego będzie pokrywał jakieś dodatkowe świadczenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Stragan @Ogar_Ogar dzięki wielkie za wyjaśnienie. A czy nie będzie z tym problemu iż prowadziłem nie swój wóz ubezpieczenie OC jest wykupione z tym że nie ja jestem właścicielem. Oczywiście nie byłem pod wpływem zadnych środków typu alko czy narkotyki.
  • Odpowiedz
@BlackHawk7: jeżeli chodzi o samochód to z OC sprawcy. Jeżeli chodzi o ludzi to mogą mieć roszczenie do ubezpieczyciela (ew. Ciebie jeżeli zajdą przesłanki regresu ubezpieczeniowego) o utracone w związku ze stanem zdrowia i niezdolnością do pracy zarobki lub jeżeli ktoś im wystawi orzeczenie, że mają coś uszkodzone to wtedy (na podstawie opinii lekarza orzecznika) mogą skierować wezwanie do zapłaty a potem pozew. Ubezpieczyciel na pewno w twoim imieniu będzie
  • Odpowiedz
  • 0
@prawny_swir a czy taki lekarz rodzinny moze im wystawić takie orzeczenie czy musi byc to specjalista, ja poprostu wiem ze oni symuluja I dali w łapę lekarzowi teraz chodza w kołnierzach zeby podbić sobie papiery na wyższe odszkodowanie. Mi I pasażerowi z ktorym jechalem nic nie dolega A mieliśmy auto ktore jedyny system bezpieczeństwa to pasy poszkodowany mial nowy wóz ktory byl wyposażony w poduszki ktore nie wystrzeliły podczas kolizji ja
  • Odpowiedz
@BlackHawk7: to zależy od lekarza jeżeli dojdzie do procesu to ubezpieczyciel na 99% powoła biegłego sądowego z ,którego opinią będzie się liczył sąd. Prywatna opinia lekarska jest pomocna ale Sędzia nie może się oprzeć tylko na niej jeżeli druga strona procesowa ją neguje. Więc jeżeli coś kręcą to raczej to wyjdzie w trakcie postępowania, w zależności jak ubezpieczyciel się przyłoży do sprawy. Jak nie spełniasz przesłanek regresu ubezpieczeniowego to nie
  • Odpowiedz